Przepiękny bojownik

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mmati1988
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2019 7:28

Przepiękny bojownik

Post autor: Mmati1988 »

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post tutaj, choć akwarium mam od 8 lat, ale pierwszy raz kupiłem bojownika. Zaczynajac to stare akwarium (104 l) pękło mi na dnie, wiec była akcja ratownicza i wszystkie neonki, kirysy i glonojady zostały uratowane i osadzone na 2 tygodnie w 30 litrowym akwarium. Miały się dobrze, ale po zakupie nowego akwarium (tez 104 l) pojawiła się chęć nowego wodza, czyli trafiło na bojownika. Woda oczywiście swoje odstała, wszelkie zasady z filtrami, bakteriami zostały dotrzymane. Dlatego trzeba było kupić pięknego bojownika. Dwa neonki już są w nowym akwarium i maja się wyśmienicie, natomiast przed wpuszczeniem reszty neonów (20) kirysow (6szt) i dwóch glonojadów chciałem wpuścić bojownika. I oto mój piękniś opadł bezwładnie na dno i przemieszcza się wolnymi ruchami po dnie, a najbardziej pasuje mu się położyć ba boku. Woda odstała, ma co jeść, temperatura 26 stopni, wiec sprzedali chorą rybkę?? Z tego co wiem bojowniki raczej szybko się aklimatyzują w nowych warunkach.. pomóżcie co mam zrobić, bo pokochałem jak syna, ale nie mogę patrzeć na jego bezradność :( p.s. Jest już dwa dni, oddycha, ale dalej nie chce pływać.

Temat przeniosłam do działu Choroby. MOD BARA
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Parametry wody?
Jak wyglądała aklimatyzacja i ile trwała? Jakie parametry były w wodzie ze sklepu?
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

No chory jest i wycieńczony. Bojowniki sa hodowane i trzymane w handlu w skandalicznych warunkach.
W lekarza się nie będę bawił. Uważam, że poza kilkoma oczywistymi chorobami większość bez mikroskopu jest nie do zidentyfikowania.

Skoro masz zbiornik kwarantannowy to przenieś tam Bojka. Temperaturę ustaw 30°C. Podawaj mu mrożoną Artemie do której możesz dodać witamin. Poziom wody ustaw na jakieś 10cm żeby bidok mógł podpłynąć zaczerpnąć powietrza inaczej sie udusi.

Jeśli zakochałes sie w Bettasach to kolejnym razem proponuję poszukać jakiegoś Bojka od hodowcy hobbysty albo chociaż ze sklepu w którym masz pewność że przebywał jakiś dłuższy czas w akwarium ogólnym. Te kubkowe często po wpuszczeniu do akwarium potrafią padać ze stresu przed tak "wielką" przestrzenią.
Bojowniki hodowane w humanitarny sposób co prawda nie osiągają takich rozmiarów płetw jak z chowu kubkowego, ale za to będą się w większości cieszyć większym zdrowiem i będą mniej agresywne.
ODPOWIEDZ