Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

W trosce o narybek Zbrojnika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Pokarmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WaTu

PostWysłany: 27 Sty 2019 14:07    Temat postu: W trosce o narybek Zbrojnika Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam już drugi raz narybek zbrojnika jednak teraz postanowiłem dopytać co do pokarmu gdyż ostatnim razem przeżyło tylko 7-8 sztuk.
O ile się nie myle jest to krzyżówka zbrojnika złotego(samiec) oraz zbrojnika Albinosa(samica). przy poprzednim miocie próbowałem dawać tabletki pod "norkę" jednak samiec momentalnie wszystko wyrzucał jak najdalej, również próbowałem mrożonych pokarmów roślinnych własnej roboty jednak efekt ten sam.
Macie może jakieś rady ? słyszałem o groszku, sałacie itp ale samiec raz dwa to wszystko wyrzuca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mirukan

PostWysłany: 27 Sty 2019 14:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WaTu
To ogólne akwa czy "tarliskowe" ?

WaTu

PostWysłany: 27 Sty 2019 14:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogólne, gupiki danio i zbrojniki.
Wiem że danio nie pasują ale wydaje się że czują się dobrze, brykają, jedzą, i ogólnie nie wygląda to negatywnie
Powrót do góry
mirukan

PostWysłany: 27 Sty 2019 14:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytałem bo w tarliskowym było by łatwiej odchować maluchy .
Szczerze mówiąc jak czytam opis zachowań samca to nie bardzo mam pomysł jak problem rozwiązać w ogólnym. Nie mam pojęcia
W tarliskowym podawałem zamrożoną "zieloną wodę " Smile .
Zielona woda zostawała po tym co siatką odłowiłem w stawie. Wodę w której "żywy" pokarm przynosiłem mroziłem, inwazja glonów bywała szybko ale maluch rosły szybciej niż "inwazja". Zbiornik po "imprezie" był do całkowitego restartu ale maluch przeżywały prawie wszystkie.

WaTu

PostWysłany: 27 Sty 2019 15:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciekawy pomysł jednak dużo zabawy z tym.
restart w ogólniaku to raczej nie jest coś co chciał bym robić, oraz zielona woda w zime w mojej okolicy raczej jest niemożliwa do uzyskania.
a tak z ciekawości jakiej wielkości musi być akwarium tarłowiskowe ? potrzeba światła ? a może wystarczy światło słoneczne ?
Powrót do góry
wojtass9
Moderator
Moderator

PostWysłany: 27 Sty 2019 15:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie ciekawi co to ten zbrojnik złoty Very Happy A dla młodych możesz kupić pokarmy lub dawać coś zielonego ja dawałem pokarm vitalisa dla zbrojników.I po co dawać pokarm pod norkę?Jak młode wchłoną woreczki żółciowe to wypłyną i wtedy karmisz.
Powrót do góry
mirukan

PostWysłany: 27 Sty 2019 15:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WaTu napisał:
a tak z ciekawości jakiej wielkości musi być akwarium tarłowiskowe ? potrzeba światła ? a może wystarczy światło słoneczne ?

Nie gniewaj się nie będę tu przepisywał z netu i literatury Smile
To nie jest "wiedza tajemna" Smile . Poszukaj , poczytaj to też element naszego hobby Smile .

WaTu

PostWysłany: 27 Sty 2019 15:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mnie ciekawi co to ten zbrojnik złoty

https://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/zbrojnik-zloty-zbrojniki-zlote/
a to takie cudeńko według internetu.

Cytat:
A dla młodych możesz kupić pokarmy lub dawać coś zielonego ja dawałem pokarm vitalisa dla zbrojników.I po co dawać pokarm pod norkę?Jak młode wchłoną woreczki żółciowe to wypłyną i wtedy karmisz.

Zrobiłem tak przy pierwszym miocie i przeżyło mniej niż 50%.

mirukan coś tam czytałem, jednak co napisane w internecie a co faktycznie może dobrze działać to czasem dwie różne rzeczy.
Dla przykładowego zbrojnika złotego potrzebne jest 54l akwarium i minimalnej długości 60cm, a byłem świadkiem jak mój kuzyn hodował zbrojniki w na oko 10l akwarium i mnożyły się na potęgę, bez światła, rośliny tylko sztuczne i może ze 2 kryjówki. Jednak żeby nie było nie uważam że to był dobry litraż do hodowli, ale może na tarłowiskowe ?
Powrót do góry
chemik4
Moderator
Moderator

PostWysłany: 28 Sty 2019 15:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jednak samiec momentalnie wszystko wyrzucał jak najdalej

Bo dba o czystość w okolicy gniazda. Młode zaczynają jeść gdy opuszczają kryjówkę, wtedy też samiec przestaje ich pilnować.

Jako pokarm śmiało możesz podawać płatki roślinne ze spiruliną.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WaTu

PostWysłany: 28 Sty 2019 16:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi czyli to nie kwestia jedzenia tylko tego że to akwarium ogólne, gdyż ostatnim razem zrobiłem podobnie i małe zbrojniki nawet nie brały się do tabletek bo wolaly glony z szyb i kamienia Smile jednak i tak przeżyło 7 z na oko 20-40 jajeczek
Powrót do góry
WaTu

PostWysłany: 28 Lut 2019 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z góry przepraszam że pisze post pod swoim postem.
Narybek o który się martwilem ma się bardzo dobrze, dużo młodych przeżyło, jakieś 2-3 razy więcej niż w pierwszym przypadku.
Myślę że to kwestia tego że akwarium się trochę zagloniło Smile
Dziękuję za rady.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Pokarmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: