Paletki. Czy mozna przelozyc ikre

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol: .
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020 17:03 przez mirukan, łącznie zmieniany 2 razy.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
19banan
Posty: 36
Rejestracja: 06 gru 2018 17:06
Lokalizacja: Cork

Post autor: 19banan »

Nie wyjmowalem splesnialej ikry. Czesc zostala zjedzona a reszta jeszcze jest. Jak wszystko splesnieje i ryby przestana sie zajmowac ikra to wtedy wyjme. Dzieki
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Rośliny w tarliskowym zbiorniku paletek w celu obniżenia czegokolwiek to nieporozumienie:
1. palety to brudasy jakich mało a do tego wymagają czystej wody więc tych rośłin musi być sporo i to w dodatku szybkorosnących czyt. o sporym apetycie
2. aby rośliny konsumowały związki w tym przypadku azotu musi być sporo światła bo bez tego nie mam fotosyntezy i nie mam konsumpcji .
Problem w tym że paletki nie lubią światła a na ikrę to już w ogóle działa usmiercająco


Potrzebujesz solidnego filtra z absolutnie nadmiarowo dobraną biologią a do tego spore podmiany.


Przy ikrze i niedługo po wylęgu norma jest min 20% na dobę .

NO3 pow 5ppm to pielegnowanie kalek a wykrywalne NO2 to juz patologia .


Niestety tak to wyglada i musisz do tego zmierzać jeśli chcesz kontynuować przygodę z rozrodem dyskowców
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol: .
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020 17:02 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol: .
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020 16:59 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
19banan
Posty: 36
Rejestracja: 06 gru 2018 17:06
Lokalizacja: Cork

Post autor: 19banan »

NO2 nadal na poziomie 0.5 wywalilem korzen bo reszta ikry splesniala. Para wlasnie przymierza sie do zlozenia kolejnej ikry. Woda podmieniona, dno wyczyszczone a poprawy NO2 nie ma, wiec nie wiec co jest grane. Moze filtr jbl 901 nie nadaje sie do 200l?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Twoje działania są nieco chaotyczne a przynajmniej takie odnoszę wrażenie .
Filtr, jaki by nie był, potrzebuje czasu aby zaczął pełnić swoja rolę w sensie filtracji biologicznej .
Filtr ten d. nie urywa . Owszem, w standardowych warunkach nawet by się sprawdził lecz Ty nie masz standardowych warunków . Ryby, które silnie obciążają filtracje a jednocześnie wymagające ponadstandardowo dobrych parametrów.

Pytanie jeszcze co tam masz wsadzone do tego filtra ? jeśli w całości masz tam np. lawę wulkaniczną to jako tako to będzie działało lecz jeśli masz tam wkłądy standardowe z jakimiś śmiesznymi ceramicznymi ringami ... .


Ja bym się za bardzo nie podniecał faktem że paletki znowu się przymierzają do tarła . Raczej bym to wręcz zignorował, czyniąc przygotowania do następnego tarła - przystosowując zbiornik typowo tarliskowy .
19banan
Posty: 36
Rejestracja: 06 gru 2018 17:06
Lokalizacja: Cork

Post autor: 19banan »

Dzialanie nieco chaotyczne wyniklo z tego ze ryby zlozyly ikre w glownym na korzeniu i w sumie nie potrzebnie to ruszalem. Parametry wody byly dobre, kontrolowane codziennie. Mysle ze parametry wody dla paletek mam niemal idealne ( w glownym)
Ph6.0-6.5, GH 3, KH 0, NO2 0. (Ostatnio troche wzroslo ale to przez zmiane podloza na piasek i wymienilem dwie gabki w filtrze fx5) NO3 ponizej 5, fe 0.
W jbl 901 na dole sa bio ringi plus woreczek fluval ammonia remover na srodkowym gabka grubsza, gabka piankowa i woreczek fluval carbon ba gorze gabka orginalna i wklad fluval quick clear.
Co masz na mysli "przygotowac zbiornik typowo tarliskowy"? Wydaje mi sie ze juz taki jest.. Nie na w nim nic oprocz rurek od filtra, napowietrzacza, grzalki i stozka do skladania ikry. Dodalem jedna rosline ale zawsze moge ja wyjac jak para zlozy ikre.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Miałęm na myśli głównie solidną filtracje i możliwość częstych podmian . Ponadto minimalne oświetlenie (lub wcale) i absolutny spokój .

Nie mam zaufania to takich "dziwnych" wkładów . Gdybym to ja tę filtrację konfigurował zasypałbym cały kubeł lawą a na zasys dał dużą gąbkę .


No cóż - cierpliwość :)
19banan
Posty: 36
Rejestracja: 06 gru 2018 17:06
Lokalizacja: Cork

Post autor: 19banan »

Ikra juz jest. Wiem ze nic z tego nie bedzie i nie robie sobie nadzieji. NO2 chyba nawet lekko sie podnioslo, chociaz ciezko powiedziec bo na skali jest 0.5 a nastepnie 1. Bardziej mi teraz zalezy na zdrowiu pary niz narybku. Jakbym teraz z fx5 jeszcze raz wycisnal gabke do jbl? Moze troche ceramiki przelozyc? Gdzies wyczytalem zeby absolutnie nie podmieniac wody zeby bakteria miala szanse sie nagromadzic. Prawda?
Oswietlenie mam led i jest ustawione na nocne wiec jest minimalne.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

19banan pisze:Gdzies wyczytalem zeby absolutnie nie podmieniac wody zeby bakteria miala szanse sie nagromadzic. Prawda?
czy "absolutnie" to bym polemizował ale fakt: podmianami nieco opóźniamy cały proces . Tyle że ryb nie powinno tam być .
ODPOWIEDZ