Absurdalnie brązowa wata - to normalne?

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

Absurdalnie brązowa wata - to normalne?

Post autor: gienq »

Witajcie,

czy to normalne, żeby tydzień od uruchomienia akwarium z zainstalowanym korzeniem mangrowca i zasadzoną solidną porcją roślin gęsta gąbka akwarystyczna JBL Symec była absurdalnie brązowa?

Gąbkę zainstalowałem w filtrze w dwóch miejscach. Pierwsze miejsce to wlot wody do prefiltra - tam zainstalowałem i przyciąłem małą porcję waty, a wczoraj wyjąłem w stanie zupełnego zanieczyszczenia koloru brązowego i kilkoma drobinkami roślin. Druga porcja to pełen płat na samym końcu obiegu wody w filtrze - tu też było trochę brudu, ale zdecydowanie mniej.

W akwarium brak ryb. Woda czysta, nie jest kryształowa bo korzeń trochę barwi. Nic nie śmierdzi.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Tak , to normalne i bedzie sie utrzymywac przez dluzszy czas w zaleznosci od wielkosci korzenia . Gabka nie pomoze .
gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

Post autor: gienq »

Barwienie wody mi nie przeszkadza, przeciwnie podoba się bo <zaostrza> widok. Martwi mnie tylko zabrudzenie gąbki - przecież nie ma w akwarium zwierząt, które mogłyby tak brudzić.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Przeciez gabka od tego jest , aby sie brudzic . Swiadczy to o tym ,ze filtruje wylapujac brudy ... wiec o co chodzi ?
Zrob eksperyment ; korzen potrzyj szczotka pod kranem - zobaczysz ile brudu brazowego leci .
ODPOWIEDZ