Filtr zewnetrzny do akwarium 55 lub 120 litrow .

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Filtr zewnetrzny do akwarium 55 lub 120 litrow .

Post autor: owlman »

Czesc . W niedalekiej przyszlosci zamierzam uruchomic akwarium 55 lub 120 litrow . W przypadku 120 bedzie to Juwel Lido 120 z filtrem wewnetrznym /fabrycznym / wykorzystanym jako wstepny .
Oto lista urzadzen , ktore mnie interesuja :
JBL greenline e 402
JBL greenline e702
Eheim experience 150
Eheim experience 250
Eheim 4+250

Dziekuje za odp. oraz wszelkie uwagi za i przeciw mile widziane . Inne propozycje rowniez .
gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

Post autor: gienq »

W 125 litrowym akwarium mam JBL e902, przyznam że jestem początkujący ale może moja opinia coś wniesie, bo sam zastanawiałem się nad sprzętem z Twojej listy i zdecydowałem się na model JBL o <oczko> większy.

Jeśli chodzi o hałas, to przyczyna leży w wibracjach korpusu przenoszonych na szafkę. Ba, u mnie był jeszcze kłopot z wężami, które dotykając szafki pzenosiły drgania z filtra i przez to hałas był nie do zaakceptowania. Podłożyłem gąbki do mycia naczyń, teraz węże wiszą w powietrzu i nie stykają się. A gdyby podłożyć porcję filcu pod nóżki i wytłumić szafkę, problem zniknąłby całkowicie. Sam wirnik chodzi bardzo cicho, odpowietrzenie zajęło mu kilkanaście minut.

Deszczownica nie ma zatyczki na końcu, u mnie to był kłopot, na razie rozwiązany kawałkiem <tłoka> strzykawki.

Reszta elementów jest w porządku.
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Ja dla odmiany zaproponuję Eheima 2213, w 63l nie robił pralki, w 100l też daje radę.
Cichy, dużo miejsca na wkłady, nieskomplikowana obsługa, niski pobór prądu.
Posiadam 2 sztuki, otwieram średnio raz na rok.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
ODPOWIEDZ