Nieznana choroba welonki

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Marrrtis
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2018 11:34

Nieznana choroba welonki

Post autor: Marrrtis »

Witam. Nagle u mojej welonki pojawiła się spora biała plama na głowie. Jeszcze wieczorem tego nie miała a dziś rano to zobaczyłam. (w akwarium mam roślinki, deszczownice z filtrem, 23 stopnie ciepła, 72l)

Tutaj zdj rybki najlepiej jak udało mi się to uchwycić : https://zapodaj.net/a3a08b2525395.jpg.html

Proszę o informację jeśli ktoś wie co to może być. Przeszukałam cały internet i nie znalazłam nic o tym.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Powiedz czy jest to jakby taki kłębek (patrze w chorobach ryb)
jak na razie może to być to (jeżeli kłębek,jak np. wata)
(W pełni skopiowane)
Choroba bawełniana (Flexibakterioza)
Choroba uleczalna we wczesnym stadium.
Objawy: Białe kłębki wokół pyska ewentualnie ogona ,odpadanie łusek w miejscach chorobowo zmienionych, przekrwione plamy na ciele.
Przyczyny: Złe warunki w akwarium i spowodowany tym atak bakterii Chondrococus columnaris. Choroba może być także przeniesiona z zarażonymi rybkami, ślimakami , roślinami.
Leczenie: kąpiele w Trypaflavinie po 8 godzin , 3 kąpiele. Rybki w zaawansowanym stadium choroby należy uśmiercić a akwarium zdezynfekować środkami akryflawina, trypaflavina, Aqua kali.
Marrrtis
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2018 11:34

Post autor: Marrrtis »

Też czytałam o tej chorobie, ale ta plama jest gładka nie jak wata dlatego to wykluczułam. Chyba, że dopiero zrobi się to jak wata. Pozostaje mi obserwować póki co
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Przeniosłam Twój temat do odpowiedniego działu. Byłoby dobrze, gdybyś opisała nam Twoje akwarium zgodnie z tym o co prosimy w regulaminie :) Ułatwi to identyfikację choroby a być może pozwoli ustalić jej przyczynę.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Jak wyglada cale akwarium /zbiornik , filtracja itp / i jego obsuga ?
ODPOWIEDZ