Wylot z filtra - dłuższa/ krótsza ściana czy przekątna

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Zacza
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2019 5:26
Lokalizacja: Gdynia

Wylot z filtra - dłuższa/ krótsza ściana czy przekątna

Post autor: Zacza »

Czołem
Mam wrażenie że jestem głównym pytajacym na tym forum ale trudno zadaje albo tak proste pytania albo takie pytania nad którymi nie trzeba się aż tak zastanawiać.

Jak już niektórzy wiedzą już za chwileczkę już za momencik będę szczęśliwym posiadaczem wg waszej opini, najlepszego i najcichszego filtra na ziemi czyli eheim 2271 ;)
Idąc za ciosem zastanawiam się jaki wpływ ma ustawienie wylotu czy na krotszej ścianie a może na dłuższej z deszczownica a może sam wylot po przekątnej?.L, który rodzaj jest "zdrowszy" dla rybek.

Co sądzicie o stworzeniu czegoś w rodzaju trójnika który na dole miałby czysty wylot a po bokach (90stopni) deszczownice?

Czy istnieje coś w rodzaju prowadnic które obniżyły by deszczownica proporcjonalnie do wyparowywania wody w akwarium? Zakładając podmiane raz na tydzien.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Według mnie za dużo myślisz i kombinujesz, ustaw wylot tak, aby zapewnić najlepsze krążenie wody nie robiąc przy tym nadmiernego "kłócenia się" strumieni, skoro chcesz ich kilka. Wielu ludzi [pewnie większość] ma po prostu jeden wylot, który wystarcza. Dekoracje w zbiorniku też mają wpływ na krążenie wody, także możesz "dmuchać "wodą z każdej strony a i tak może znaleźć się miejsce gdzie woda miesza się nierównomiernie, w niczym to raczej nie przeszkadza, trzeba mieć "umiejętności", aby gdzieś miał być całkowity zastój.
ODPOWIEDZ