Akwarium 126l na stropie drewnianym

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Też uważam, że takie małe akwarium nie ma prawa zrobić krzywdy stropowi przeznaczonemu do zamieszkania.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Fajna solidna konstrukcja . Obciażenie liczone w tonach ...
Bezi
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2019 20:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bezi »

goldi_ pisze:Fajna solidna konstrukcja . Obciażenie liczone w tonach ...
Kolega sobie jaja robi? xd
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Nie robi. Ma rację.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 13 mar 2020 20:00 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Bezi
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2019 20:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bezi »

No obawy miałem dlatego że dom z drewna a nie murowany, a 126l to nie taki mały ciężar niby. No ale jak wiekszosc jest za tym że nic nie bedzie, to profilaktycznie napisze do architekta lub sprawdze ekspertyzy i dokumenty i tylko dozbierać hajs :D
JAli13
Posty: 56
Rejestracja: 19 lut 2019 21:42
Lokalizacja: Białystok

Post autor: JAli13 »

No to trochę zamieszam... Masz budynek szkieletowy tzw. kanadyjka ma ona sporo obostrzeń, strop jest liczony do konkretnych rozpiętości i nacisków itd, itp. Skoro podłoga pracuje (tak mniemam z postu), a nie powinna to lepiej sprawdź w projekcie lub u architekta który to projektował. Dobrym sygnałem do wytrzymałości byłaby łazienka z wanną na I piętrze jeżeli jest to już nieźle.
Bezi
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2019 20:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bezi »

Nie mam wanny. Strop pracuje praktycznie tylko u mnie bo jest wyskakany przez siostre tak jak mowilem.
Bedzie stal pod sciana działową, ale nie wiem juz sam czy stawiac czy nie, no popytam sie architekta , a koledzy wyzej co, postawili by na moim miejscu?
JAli13
Posty: 56
Rejestracja: 19 lut 2019 21:42
Lokalizacja: Białystok

Post autor: JAli13 »

jeżeli poniżej jest też ścianka działowa (jedna pod drugą) to prawdopodobnie możesz obciążyć strop do ... (a tu jest potrzebny projekt) w którym podane jest obciążenie jednostkowe. A z Polskiej praktyki wstawialiśmy urządzenia w kanadyjce zrobionej nie koniecznie zgodnie z projektem urządzenie kpl. ok. 190 kg pow ok. 0,5 m2 a wiec worki z klejem (to było pod ręką) 200kg + 100kg Jasio i strop zaczął trzeszczeć... Może tak sprawdź - orgoleptycznie :)
Bezi
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2019 20:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bezi »

A tam pod spodem była ściana działowa? Bo u mnie CHYBA (musze sie upewnic) jest jedna pod drugambo napewno sa blisko siebie a wydaje mi sie ze sa pod soba bo byla wylewka betonowa robiona i na to szkielet i juz na wylewce tak jakby pokoje byly wylane
ODPOWIEDZ