[54l] Neonki z danio

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

dotka89
Posty: 16
Rejestracja: 08 kwie 2019 12:31

[54l] Neonki z danio

Post autor: dotka89 »

Witam. Jak już pewnie niektórzy kojarzą mam "przygarnięte" akwa z niewielką ilością rybek. W sumie po oddaniu piskorków zostanie jeden kirysek spiżowy, dwa neonki innesa i jeden danio pręgowany. Zmiana podłoża na piasek w toku. Roślinki również będą w wiekszej ilosci.
Zastanawiam się już za wczasu jak rozwiązać problem z obsadą. Czy neonki mogą być z danio? Czy kiryski mogą być pomieszane względem gatunku? Chciałabym pandy ale nie zostawię tego biedaka samego więc może jeszcze 2 spizowe i 3 pandy? No i ostatnie pytanie czy danio mogą być pomieszane gatunkami/kolorami czy trzeba wybrać jeden rodzaj?
A może polecacie coś innego?

Akwa o dl. 60cm, badania wody wykonam jeszcze raz po zmianie podłoża. Pytania te są na razie czysto teoretyczne ponieważ chcę najpierw stworzyć odpowiednie warunkinw baniaku.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Na kiryski spiżowe Twoje akwarium jest za małe. Skup się tylko i wyłącznie na kiryskach panda.

Piszemy o rybach chłodnolubnych. Dla neonów Innesa akwarium o długości 60cm jest "na styk", radzę trzymać 10 sztuk zapewniając im wodę miękką i kwaśną.
Dla danio pręgowanego te 60cm to nieco przymało, ten gatunek bardzo lubi pływać i moim zdaniem 80cm to jest granica dolna. Oczywiście wiele osób zaraz napisze, że ma inne zdanie - napisałam o swoich doświadczeniach z tym gatunkiem.

Jak już uporządkujesz zbiornik, poprawisz podłoże, dosadzisz rośliny i nauczysz się utrzymywania stałych parametrów wody za poziomie wymaganym przez ryby, to zacznij od neonów Innesa i kirysków panda. Nie dokupuj innych ryb, przynajmniej na razie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
dotka89
Posty: 16
Rejestracja: 08 kwie 2019 12:31

Post autor: dotka89 »

BARA
Dziękuję za odpowiedź. Czyli wychodzi na to że będę musiała oddać wszystkie rybki a zostawić tylko neonki :( Szkoda mi danio bo bardzo mi się podobają i lubię je obserwować.
A czy jak już się wszystkiego nauczę, ogarnę i przyjdzie czas na dokupienie rybek to z neonkami i kiryskami może być kilka krewetek?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Krewetki mogą być, tylko zapewnij im mech dla schronienia.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ