Info o gurami

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
asikaa_lol
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2006 19:26
Lokalizacja: Henryków

Info o gurami

Post autor: asikaa_lol »

Napiszcie mi coś o gurami. Są stadne? Do ilu cm rosną? Jakie odmiany najczęściej są spotykane w Polsce(chodzi mi o sklepy :wink: ) Czy są zimnolubne, a może ciepłolubne? W jakim akwa się je trzyma? Jaka to jest odmiana: w w sklepie widziałam gurami wielkości ok. 2,5 cm i były takie... niebieskawe, nie jaśniutki niebieski tylko ciemniejszy. Co to może być?
Offf... ile ja poświęciłam dla mojej welonki :-P Oprócz ubóstwiania weloniastej jeżdżę konno.
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Jest cos takiego jak google więc poszukaj. A takie podstawowe informacje to pewnie widzialaś w sklepie gurami dwuplamiste, bądź jakąś jego odmianę (np.marmurkowy). Są to ryby terytorialne, dorastają do ok. 12 cm, potrzebują duzego akwarium, min. 100l, temp. wody ok.25*C. Często te ryby bywaja agresywne, więc nie kupuj jej jeżeli nie masz odpowiednich warunków.
Pozdrawiam
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
asikaa_lol
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2006 19:26
Lokalizacja: Henryków

Post autor: asikaa_lol »

Dobra, nie kupuję, posłucham Was :wink:
Offf... ile ja poświęciłam dla mojej welonki :-P Oprócz ubóstwiania weloniastej jeżdżę konno.
Awatar użytkownika
żwirek
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2006 19:57

Post autor: żwirek »

Ja polecam prętniki. Nie są tak wymagające co do wielkości akwa, a są równie ładne(jeśli nie ładniejsze) :wink: :wink:
W akwarystyce nie da się utworzyć zasady, do której nie ma wyjątków.
ODPOWIEDZ