Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Zmienniak (myszka Miki)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Choroby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukas330

PostWysłany: 13 Kwi 2019 19:42    Temat postu: Zmienniak (myszka Miki) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej mam pytanie dziś zadobylem zmianniaka myszkę Wink wszystko było ok ...... Dopóki teraz wieczorkiem nie zauważyłem że 2 siedzą na dnie wypływają i wracają na dno ...... Proszę o pomoc ..... Co się dzieje czy mam się martwić .....???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 13 Kwi 2019 20:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat przeniosłam do działu Choroby.
Proszę zakładaj tematy w odpowiednich działach.

Czegoś nie rozumiem. Masz kardynałki, a kupujesz zmienniaki? Czy znasz wymagania ryb jakie trzymasz? Kardynałki to ryby wybitnie zimnolubne, zmienniaki wybitnie ciepłolubne, w dodatku potrzebują wody twardej i zasadowej, nie można łączyć ze sobą tych gatunków ryb.
Proszę podaj nam informacje o akwarium zgodnie z Regulaminem Działu Choroby.
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=74

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
mirukan

PostWysłany: 13 Kwi 2019 20:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lukas330
Masz akwa od 9 kwietnia . Czy uważasz że po 4 dniach od zalania zbiornika można wpuszczać ryby?
Ile litrów ma Twoje akwa?
Ile masz tam rybek?

lukas330

PostWysłany: 13 Kwi 2019 21:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A sald to że od 9 mam akwarium ?? ???skąd ta data??? Hmmm. Akwarium mam 75l rybek mam ok 15 wtym 100% maleństwa jak Danio glupiki neonek
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 13 Kwi 2019 21:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Opisz nam swoje akwarium zgodnie z Regulaminem Działu Choroby.
Podałam Ci link do Regulaminu.

W innym swoim temacie podałeś, że zbiornik został zalany 9 kwietnia.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

Powrót do góry
mirukan

PostWysłany: 13 Kwi 2019 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lukas330 napisał:
A sald to że od 9 mam akwarium ?? ???skąd ta data??? Hmmm. Akwarium mam 75l rybek mam ok 15 wtym 100% maleństwa jak Danio glupiki neonek

lukas330 napisał:
Obszukalem jeszcze dom i znalazłem taki filtr PAT MINI
Aquael. Dziś zalalem akwarium wyszło mi ok 60 l czy ten filtr to pociągnie ???? Bo kubeł oj robi niezły Meksyk..... Myślę że jest za mocny.... Proszę o opinię

To Twój temat
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?p=230765&highlight=#230765
a post jest z 9 kwietnia

lukas330

PostWysłany: 13 Kwi 2019 21:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

9kwietnia zalalem akwarium nowe ...... I jak narazie jeszcze toi i czekam na mieszkańców. Obecnie są w akwariach 50l i 15l a nowe akwarium okazało się nie 60 l tylko ok 80 i nadal stoi czekna od 9 aż trochę dojrzeje
Powrót do góry
mirukan

PostWysłany: 13 Kwi 2019 21:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lukas330 napisał:
witam jestem nowym posiadaczem akwarium. mam kilka rybek i ostro zaczĄłem sie w to wciagac z malego akwarium chce sie przesniesc na cos wiekszego, obecnie posiadam ok 40 litrow. a chce sie przesniesc na ok 120 l. takie akwarium tez juz mam .

hym .. ciut się pogubiłem
15litrów
40litrów
50litrów
60litrów
75litrów
120litrów

całkiem dużo baniaczków Very Happy

lukas330

PostWysłany: 13 Kwi 2019 21:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zamiast spamować mógł byś pomoc ..... A nie pisać jakieś glupoty
Powrót do góry
mirukan

PostWysłany: 13 Kwi 2019 21:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lukas330
OK już nie piszę Very Happy
Przepraszam że wykazałem iż podajesz nam sprzeczne informacje.Nie tylko co do zbiorników ale i rybostanu. Nie potrafię pomóc nie wiedząc w jakiej wodzie pływają Twoje ryby itd.

Ostatnio zmieniony przez mirukan dnia 13 Kwi 2019 22:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
lukas330

PostWysłany: 13 Kwi 2019 21:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może tak jak kupowałem akw ktoś mówił mi litraż taki it. A że wcześniej trzymałem w nich tylko żółwie więc nie zalewalem ich na maxa. Dlatego podawałem litraze tak jak mówił mi sprzedawca. Obecnie kupiłem i zalalem akw. Jak koleś mówił 60l. A ja zalalem w niego ok 80l stąd rozbieżności. ....... Tak samo miałem wcześniej ale 100cm długości na 40szcze. I weszło mi 50l a jak kiedyś kopiowałem dostałem info że to 120 jak dla mnie mało istotne co za baniaki chodzi mi o ryby a nie baniaki ....
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 15 Kwi 2019 13:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadal czekam na podanie informacji zgodnie z Regulaminem Działu Choroby.

Zmienniaki są ciepłolubne, dla nich teperatura wody optimum to 26 stopni.
Kardynałki są zimolubne, dla nich 22 stopnie to idealnie, 24 to maks. Nie można łączyć ze sobą tych gatunków ryb.

Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb, jakie trzymasz.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Choroby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: