Restart akwarium (pleśń,nalot)

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To jest zwykły film bakteryjny, normalna sprawa. Powinien zniknąć, jak filtr będzie bardziej poruszać powierzchnię wody przy wypływie wody z filtra.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

wczoraj wygladalo to inaczej tak jak wyzej opisalem i zdiecia dodale dzis troche tak jagby mniej tego pylku.
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

To co wygląda jak benzyna na tafli to bakterie, same z czasem znikną. U mnie pojawiają się prawie zawsze, po kilku tygodniach ich nie ma. Małe stwrorzonka to pewnie planarie, jak wpuścisz ryby to się z nimi rozprawią. Tzw. żywy pokarm.
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

Czyli te drobinki w wodzie co plywaja takie mini rurki malutkie to bakterie nie z filtra wata.
I dalej utrzymuje się NO2 po podmianie wody.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie wiem co pływa w wodzie. Odpowiedziałam na pytanie dotyczące kożucha za powierzchni wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Ruszają się te mini rurki? Jeśli tak, są to jakieś mikroorganizmy (trudno z pewnością określić jakie), nic poważnego, normalna sprawa.
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

Widac to tak jak by jedne sie zwijały albo prad wody je tak zwija i na tylniej szybie pod tafla wody sa te zywe organizmy i nawet jest ich troche ale tylko u gory szyby noi co z tym NO2 radzicie dalej podmienic wode od podmiany jest 4 dni podmienialem jednak w sobote.I

jeszcze mam jedno pytanko co powiecie jak bym dolal wody z malego akwa bo tam NO2 jest o wiele mniejsze.Tak z 5 L bo tyle podmieniam w 25L

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty polączyłam. MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie dolewaj wody z małego akwarium, niech duży zbiornik powili dojrzeje. Zrob znowu podmianę wodę, potem kolejną. Nie lej chemii, nie podawaj uzdatniaczy, nawozów, wody z innych akwariów itd.

Podmieniaj wodę w zbiorniku głównym i zaczekaj.

Czy możesz wstawić zdjęcie i pokazać nam, jak wygląda akwarium obecnie?
Jakie są parametry wody?
Czy filtr pracuje non stop?
Co jest w tej chwili we wkładach filtra?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

I stało sie żona musiała wpuścić rybki do akwa 2 samice gupika ktore sie kocą i młode które już pływały w 25 L.I widac ze maja sie dobrze na tych parametrach
pH-7,6
GH-17
KH-10
NO2-tak 1 a 1,5
NO3-20
PO4-0
Tak wyglada teraz akwa
https://images92.fotosik.pl/160/597e938204c15929med.jpg

https://images89.fotosik.pl/159/b6f9893a6d31ef7emed.jpg
troche słabej jakosci zdiecia ale są

filtr pracuje non stop,we filtrze znajduje się jako;
1 bio-gąbka
2 ceramika Aqua Nova 500G była w zestawie
3 ceramika Aquael 800g
4 wata syntetyczna

jeszcze w zestawie byłl wegiel ale go wyciagłem z kubła
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

musior pisze: widac ze maja sie dobrze na tych parametrach
NO2-tak 1 a 1,5
NO3-20
To długo się nimi nie nacieszysz,bo za niedługo ci umrą,ponieważ masz zbyt duże związki azotynów i azotanów :).
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

W małym akwarium jakos przezyly gupiki prawie 1,5 miesiaca i bylo tam stezenie wieksze niz teraz w duzym a ja niemam zamiaru zarybiac akwarium 25 l tyloma mlodymi bo w 25 l mam jeszcze inne ryby typ jak kirysy bojownik molinezje i samce gupika i jeszcze kotne samice i wszystko w nim zyje i w tej 25 maja gorsza meczarnie jak ich coraz wiecej sie robi i czekaja na to duze
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

musior pisze:W małym akwarium jakos przezyly gupiki prawie 1,5 miesiaca i bylo tam stezenie wieksze niz teraz w duzym a ja niemam zamiaru zarybiac akwarium 25 l tyloma mlodymi bo w 25 l mam jeszcze inne ryby typ jak kirysy bojownik molinezje i samce gupika i jeszcze kotne samice i wszystko w nim zyje i w tej 25 maja gorsza meczarnie jak ich coraz wiecej sie robi i czekaja na to duze
Pamiętaj,że możesz oddać te dwie samice,wraz z narybkiem,oraz kotne samice :).
Dobrze o tobie świadczy,że stwierdzasz,że mają męczarnię w tym 25l akwarium,jednak muszą tam na razie pobyć,ponieważ umrą w jeszcze większych męczarniach w niedojrzałym akwarium :/.
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Bojownikowi i Kiryskom i tak nie będzie dobrze w dużym akwarium, pH i twardości jakie masz nadają się dla Molinezji i Gupików, nie dla nich. Masz zamiar coś z tym zrobić?
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

Nie mam komu na razie oddać a w akwarystycznych nie chcą już bo i tak już sporo wydałem.
A co do kirysków powiem tak ,te kiryski są z akwarium z przed restartu byly od samego początku w nim cały rok i pH miałem wtedy 7.5 a twardość 16 czyli tak jak w kranie i gdyby nie plaga ślimaków które opanowały mi akwarium to prawdopodobnie dalej by istniało. Kirysek pstry to nawet wyrósł do 7 cm i składał ikrę 3 razy i dalej dobrze się ma a kiryski spiżowe z tego co wiem to mogą żyć w parametrach pH 6.5-7.5 a GH 5-25
Bojownik był pół roku w tamtym akwarium i jest do teraz i też może zyć w takich parametrach nawet większych tak pH 6-8 GH do 20
I nawet neonki się dobrze miały dopóki nie wpuściłem brzanek.

Poprawiłam nazewnictwo, masz kiryski a nie kirysy. Oznaczenie odczynu wody piszemy jako pH. MOD BARA
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

I NO2 spadło do 0.
reszta parametrów
NO3 - 10
pH - 7,6
GH-15
KH - 9
PO4 - 0
Powiedzcie mi co z tym zrobić samo zniknie czy rybki wyczyszcza
https://images89.fotosik.pl/163/28471ae692048346med.jpg

https://images90.fotosik.pl/163/28ac8ed8fe469365med.jpg

https://images92.fotosik.pl/164/6dc75ed5bee31bb7med.jpg i mam jescze jeden problem moje ledy poszły na reklamacje i musiałem wrócić do świetlówek T8 2szt 18W czy to nie spowoduje mi jakichś problemów w akwa bo na ledy mam czekać 2 tygodnie tak mi powiedziano że Aquael tak każe czekać.
ODPOWIEDZ