krewetki sie schowaly :)

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

krewetki sie schowaly :)

Post autor: rohan »

Ostatnio kupilem dwie amano i wpuscilem do akwa . W pierwszym dni lazily po calym baniaku ale juz w drugim dniu schowaly sie w gaszczu moczarki . Nie wychylily nosa od trzech dni :) Ciagle siedza w jednym miejscu .Myslalem nawet ze moze padly ale nie ! Poruszaja sie co jakis czas ale nie zmieniaja miejsca .
Czy to normalne ? Na poczatku myslalem ze moze beda zmianiac pancerz ale z tego co sie do czytalem to taki zabieg trwa bardzo krotko a nie trzy dni .
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

to normalne... nowe otoczenie a aklimatyzacja trwa.. a po drugie krewecie lubią się chować tak jak np moje rainbow i fire red :) pozdrawiam P.S napisz za kilka dni jak wyglada sytuacja ...
112 l (ogólne)
70 l (ogólne) niedługo bitopowe
43 l (krewetkarium)
25 l (ampularie)
12 l (krewetkarium)
Awatar użytkownika
Grzempek7
Posty: 88
Rejestracja: 11 wrz 2005 8:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzempek7 »

U mnie było tak samo... zakupiłem 2 sztuki. Na drugi dzień 1 jeszcze widziałem w roślinach (chowała się) a po drugiej wszelki ślad zaginął. Drugiego dnia nie było już nawet tej w roślinach... No i cóż, pomyślałem, że zostały skonsumowane...
Po bodajże 2 tygodniach przy czyszczeniu akwa, zlokalizowałem je za tłem!!! (z prawej strony jest szczelnie utkane, ale z lewej zostało parę mm. i tym sposobem wlazły obydwie między "plecy" a tło...). Siedziały tam ponad miesiąc. Po czym ni z tego ni z owego zaczęły normalnie egzystować w akwa (pewnie jakieś 1,5 miesiąca od zakupu).
Teraz bez żadnych skrupułów maszerują sobie o każdej porze przez całe akwa ;-)
Będzie dobrze
Awatar użytkownika
Ewik
Posty: 21
Rejestracja: 06 cze 2005 6:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ewik »

hej moje krewety czerwone - po zakupie widziałam je przez chwile, potem dopiero po 3 MIESIĄCACH juz dorosłe. A teraz rozmnozyły się i opanowały całe akwa. A już myslałam że koniec z krewetkami.
moje 54l - krewetki red cherry ok 20 szt i gupiki narybek + 6 samic
moje 200l
2-zbrojnik (para); naście-gupik; 3-gurami złote 4-kiryski pstre; 4-bocje pręgowane
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

To mnie pocieszyliscie :) Ja mam lepiej bo jedna widze :) Siedzi na moczarce i drapie sie po du...pie :) A druga mi ze dwa razy mignela gdzies w krzakach :)
Ale pocieszam sie tym ze moja filtrujaca tez zaginela powlozeniu do akwa
a teraz jej wszedzie pelno.
ODPOWIEDZ