[240L] - Epifity - AleksanderK

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Neurochirurg pisze:
AleksanderK pisze:Pistię zachowam sobie jak mnie najdzie ochota na BW
Na odwrót Olku. Limnobium rośnie w gorszych warunkach oświetleniowych a pistia ma dość duże wymagania w tym zakresie.
Pistia potrafi się tak rozrosnąć, że światło praktycznie nie dociera. Więc robi się Black Water (jak woda nie jest brązowa od garbników to będzie green water, bo światło które przejdzie przez listki pisti jest zielone) :D
Co do światła w moim Akwarium 120x40x50 rośnie bardzo intensywnie przy oświetleniu 2x18W aquaela.

Aleksander ze zdjęciami to zrób zdjęcie możliwe maks wysycone kolorami i spróbuj obróbki już na komputerze. Wyciągniesz sobie naturalne kolory. Ogólnie to ciężka sprawa z fotografią akwarium. Aparat nie może być pazdzierz.

Co do rosliny to może chodziło Ci o Salvinie natans?
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Krótkie korzenie ma Salvinia, Phyllantus, Ricciocarpos (ta woli wodę twardą)
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Co do zdjęc to aktualnie posiłkuję się telefonami, pobawię się jeszcze dzisiaj wieczorem może uda się zrobic ładniejsze to drugie zdjęcie oddaję lepiej barwę całego akwarium, jak nie to poszukam kogoś z "ciężkim" sprzętem i poproszę o zrobienie fotek ;)

Dziękuję! Tak ta roślinki to Salvinia natans.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2019 12:33 przez AleksanderK, łącznie zmieniany 1 raz.
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Cieszę się, że mogłem pomóc.
Salvinia na pewno doda uroku i poprawi ekologię akwarium :)
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Powodzenia, trzymam kciuki.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Kurczę ale mam mętlik z tą obsadą, zobaczyłem w sklepie dzisiaj Kolcobrzucha Karłowatego, miał ktoś z nimi do czynienia? Mogą być razem z Razborami oraz kiryskami pigmejkami? Podobno to dosyć agresywne rybki w stosunku do innych rybek jednak Razbory są chyba nieco bardziej ruchliwe niż np taki bojownik i dadzą radę?
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Witam,
wata, glony nitkowe, łatwo się je usuwa ale rosną i nie mam pojęcia czemu :evil:

Próbowałem zwiększyć azot ale jak na razie bez większej zmiany, co może być przyczyną tych glonów? Może zbyt rzadkie podmiany - 40L na 2 tygodnie...

Glony atakują miejsca gdzie rośnie zazwyczaj mech, w drugiej kolejności mikrozorium.

pH - około 7
NO3 - około 5
Po4 - prawie 0, ciężko odczytać wynik, skala trochę ponad 0
GH - 8
KH - 6
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Witam,
Mam pytanie odnośnie mętnej wody, po 2 dniowej kuracji Carbo dzisiaj zrobiła się mętna woda, carbo przedawkowałem 3krotnie czyli po 30 klików do zbiornika przez 2 dni.

Ktoś miał podobny problem? Jak to zwalczyć?

Po za Carbo i potasem nic więcej nie było wlewane do zbiornika.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Nie zdziwilbym sie gdyby metna woda okazala sie rozpuszczonymi glonami, ktore potraktowales aldehydem. Poprostu zaaplikuj wate na wlot filtra i powinno sie wyklarowac, tak mysle.
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

NO2 mierzyłeś?
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

NO2 - 0

Spróbuję z watą, dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ