Problem z roślinami, brak wzrostu, rozpuszczające się liście

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
zabsong
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2019 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Problem z roślinami, brak wzrostu, rozpuszczające się liście

Post autor: zabsong »

Witam, mam problem z roślinkami w akwarium. Ogólnie słabo rosną, na anubiasach i lotosach są postrzępione liście i pojawiają się dziury, z bolbitisów same kłącza mi zostały, jedynie krynia rośnie jak szalona.
Akwa 240 l netto , oświetlenie 2x świetlówka led t5 19W 1x Led plant Red:Blue 1:1 24W, 1x Led 6500k 24W
Podłoże żwirek rzeczny + kulki GT, nawozy mikro, makro-dawki tygodniowe rozłożone na dzienne, potas,żelazo + mineralizator wody RO, filtr zewn HW-303B 1 koszyk zeolit 2 ceramika + szyszki olchy czarnej
Parametry pH - 6,8 ; GH - 8 ; KH - 6 ; NH3,NO2 - 0 ; NO3 -15 ; FE - 0,4 ; PO4 - 0,75 ; K - 20 ; Ca - 39 ; Mg - 9
CO2 Zz butli 1,3 b/s indylkator z SERY pokazuje okejke, z tabelki pH/KH tez ok
Akwa założone ok pół roku remu, rybki wpuszczone po ustabilizowaniu cyklu
Obsada: 2+2 barwniak czerwonobrzuchy; 2+2 b,thomasa
3x motylowiec ; 12x świecik kongijski ; 2+6 proporczykowiec Gardnera i 2 ampularie 8 krewetek gabońskich
kombinuje i kombinuje co może być nie halo i nie mam pomysłów, za wszystkie sensowne rady bedę wdzięczny :)
Rybki karmię różnorodnie: z żywych pokarmów szklarka i młody wylęg świerszczy dla motylowców, chociaż świecikom też smakuje, cripsy z tetry z witaminami + cripsy ze spiruliną dodatkowo co jakiś czas barwniakom wrzucam tabletki roślinne dla glonojadów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ