Aquael circulator 2000, montaż gąbki.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Aquael circulator 2000, montaż gąbki.

Post autor: damianKr »

Cześć,

Sprawiłem sobie dzisiaj pompkę aquael circulator 2000 ponieważ mój aqua szut turbo 750 nie dawał rady w 200L.

Do pompki zakupiłem dużą gęstą gąbkę o wymiarach 10x10x15.

Może ktoś z was ma taką pompkę i może mi powiedzieć jak najlepiej nałożyć gąbkę na pompkę? W zestawie mam rurkę zasysającą i ją nałożyłem na pompkę i na to wcisłem gąbkę. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ponieważ w takim układzie rurka zasysająca będzie pewnie gdzieś do połowy gąbki. Czy to jest Ok?

W zestawie mam również dwie rurki przedłużające które pasują na wlot jak i wylot pompki. Może powinienem na pompkę zamontować rurkę i na nią dopiero zamontować rurkę zasysającą i na to nałożyć gąbkę? W takim układzie będę w stanie wsunąć rurkę zasysającą praktycznie do końca gąbki.

Myślicie, czy ma to jakieś znaczenie? Czy zostawić to tak jak jest teraz czyli w pierwszym układzie?
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Zależy do czego chcesz używać twojej mocarnej pompy.
Ja mam wersję 1500 kupioną w komplecie jako filtr Aquael Turbo 1500.
Rurki służą jak przedłużki jeżeli chcesz pobierać wodę z niższych partii zbiornika i wyrzucać ją na górę, lub na odwrót, albo wspak, Twoja inwencja i potrzeby mają tutaj znaczenie.
W standardowym zestawie do gąbki "firmowej" wtyka się dwa połączone ze sobą elementy zasysające.

Ja zrobiłem sobie takiego monstera na potrzeby większej filtracji, podaję link do wątku:
viewtopic.php?t=25221
Obrazek
[126L] Dżungla
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

No niezły potwór :). Ale ja takiego nie potrzebuję. Filtr ma w całości pełnić funkcję filtra mechanicznego ponieważ kubełek pełni funkcje biologa.

Fajnie że masz w zestawie dwa elemeny zasysające ja mam niestety tylko jeden. Chciałbym żeby woda była zasysana na całej powierzchni gąbki a moja rurka zasysająca jest tylko do połowy gąbki.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Te części można zdaje się dokupić.

Napisz do Aquaela, mają świetny serwis, sądzę, że Ci pomogą.

Albo po prostu nawierć rurkę do przedłużania :).
Obrazek
[126L] Dżungla
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Użyłem rurkę zasysającą z poprzedniego filtra, szerokość była ta sama :). Teraz mam idealnie na całą wysokość gąbki.

Nieźle daje ta pompa.... przepływ skręcony na minimum a roślinkami po drugiej stronie miota. Gąbka jest gęsta to pewnie jak się trochę zabrudzi to przepływ spadnie.

Widzę, że ty też wybrałeś model "zbyt duży na swój litraż"? Chociaż pewnie biorąc pod uwagę twoję media filtracyjne to ta moc filtra jest pewnie wykorzystywana. Jak bardzo masz skręcony przepływ? Ja musiałem nałożyć nasadkę napowietrzającą bez podłączonego wężyka żeby jeszcze zmniejszyć przepływ.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Działa na 2/3 , ale docelowo pewnie będzie na pół. Jak zmienię dno i wywalę ziemię z akwarium.
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ