[112 L] obsada, pomocy!

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Nemo69
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2019 17:36
Lokalizacja: Olsztyn

[112 L] obsada, pomocy!

Post autor: Nemo69 »

Czesc! Nie jestem leniwy bo cos tam juz czytalem..dobra jestem leniwy.

Potrzebuje pomocy moje akwa 112L miesiac po starcie kupilem dopiero 5x danio i 2 kiryski. Co moge jeszcze dokupić? :P

Temat przenoszę do odpowiedniego działu i poprawiam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Hej, podaj nam jakie masz parametry wody w akwarium oraz dobrze by było abyś wrzucił zdjęcie zbiornika. Bez tego nie da się dobrać obsady.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Cześć, skoro jesteś leniwy, to pewnie bawić się w zmiękczanie wody też nie będziesz miał chęci. Kranówki z reguły są od średnio- twardych do twardych i takich ryb potrzeba, którym to odpowiada.
Zwróć uwagę na żyworódki, tęczanki, brzanki, labiryntowe, tylko najważniejsze- musisz zapewnić wszystkie wymogi wszystkim zwierzętom, wymiary zbiornika, temperatura itd.
Nemo69
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2019 17:36
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nemo69 »

Wpuszczam rybki po miesiacu odstania wody wiec wydaje mi sie ze to nie kranówka.

Chciałbym wiec dowiedzieć się co mogę dokupić do tych 5 danio. Niechce zeby mi coś mniejsze rybki zjadło albo skubało.

Jak sprawdzałem pH to wynosiło 6 na pasku. Kilka łatwych w uprawie roślinek.
Roslinki : kryptokoryna, moczarka argentynska

Proszę nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień" jak chcesz coś dopisać. Posty połączyłam. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ojoj, nie zrozumiałeś mnie- kranówka to woda z kranu bez ingerencji w nią, czy będzie miała 2h, czy 2 miesiące to dalej będzie woda z tymi samymi parametrami...testy paskowe i pH 6 dla kranówki- jedyny komentarz: xD -bez urazy, test jest po to, aby zmierzyć, jak jest niemiarodajny to jest do (_!_), a paskowe są niemiarodajne, proponuję kupić kropelkowe na pH i zwłaszcza na GH- twardość to główny wyznacznik...wiekszość kranówek ma koło 7pH i większość ryb to toleruje, ale twardości już nie...

Nikt nie zaproponuje Ci tu gotowej obsady bez poznania parametrów wody i poznania Twojego akwarium- wymiary szkła, ilość roślin, dekoracje itp., zdjęcie pomaga sporo, bo to o czym nie pomyślisz my tu zobaczymy... na przykład dobór ryb ze względu na rodzaj podłoża...
Nemo69
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2019 17:36
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nemo69 »

Akwarium 112 l - 80x35x40
Roślny - kryptokoryna, moczarka argentynska
Temperatura wody 24C
Podłoże - czarny żwirek 2-4 mm

Co jeszcze mam Ci podać.

Zadałem pytanie co mogę hodować razem z danio Very Happy. A cos mi sie wydaje ze zaraz bede od poczatku akwarium stawiał bo cos Ci się nie spdooba.

Dziekuje za pomoc.

Temat mozna zamykac

Proszę nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień" jak chcesz coś dopisać. Posty połączyłam. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Prosiłem o wyniki miarodajnych testów, nie lubię robić czegoś co nie ma sensu.
Trudno, że Ci to nie odpowiada- wpuściłeś ryby nie znając wody i teraz ja mam zrobić tak samo, bo nie masz ochoty kupić i zrobić testów, pokazać zdjęcia zbiornika...zrozum, to że napisałeś o roślinkach nie daje obrazu jak to wygląda, może masz 2 zielska na krzyż i łyso tak na prawdę....z takim nastawieniem zapytaj sprzedawcę w zoologu jakie rybki możesz wpuścić- zgaduję, że raczej wszystkie, które akurat będzie miał w ofercie...
ODPOWIEDZ