Znikające rybki nieznany powód.

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
Molcz
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2019 8:34

Znikające rybki nieznany powód.

Post autor: Molcz »

Witam serdecznie . Mam nie mały problem, otóż mam akwa 72l które dojrzewało około 35 dni po tym czasie wsadzalem rosliny :
-Eleocharis parvula
-Bacopa caroliniana
I tak dojrzewało kolejne 30 po tym czasie kupilem
-2x kirys albinos
-2x kirys pigmej
-1x kirys pstry
Teraz już wiem że to był błąd , ale chciałem żeby było różnorodnie.
Akwarium sobie funkcjonowało z taką obsadą około 40 dni i nie było żadnych kłopotów poza krasnorostami spowodowanymi wsadzonym kamieniem z rzeki do akwa ale został w tym czasie wyciągnięty i glony zaczęły ustępować dla pewności że się ich pozdbędę dodaję carbo.
Niestety w ten piątek tj. 4 dni temu dokupiłem :
4x gupik samiec
4x neonki czerwone
I 8x neonki czarne
Przypomnę że teraz już wiem że to błąd ale gość w sklepie akwarystycznym mówił że jak najbardziej mogą być w takiej obsadzie.
Niestety od 1 nocy zaczęły znikać mi rybki przy czym na pewno nie wyskakują bo mam pokrywę na akwa.
W 1 noc zniknęła 1 neonka czerwona, w 2 noc zniknął 1 gupik i 1 neon czarny , w 3 1xneon czarny i dzisiaj też 1x neon czarny i nie wiem co jest powodem .
Ryby są karmione płatkami 4x dziennie .
pH 6.4
NO3 0
No4 25
Si 0.03
Po4 0.25
GH 4 - 7

Temp wody 27
Lampa aquael leddy tube sunny 10w
+ napowietrzacz
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przenoszę do odpowiedniego działu.
Dziękuję za szczegółowy opis problemu i opis akwarium.

Czy możesz nam pokazać ten zbiornik? Wstaw proszę zdjęcia na serwer zewnętrzny np. Fotosik i podaj nam linki.

Tak przy okazji, masz kiryski, a nie kirysy...

Jaki stosujesz filtr? Czy jest możliwe, żeby wciągnął rybę?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Molcz
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2019 8:34

Post autor: Molcz »

Filtr to aquael asap 1050e. Zdjęcia wrzucę pod wieczór jak będę w domu. Wydaje mi się że jakieś małe szanse na wciągnięcie są , ale otwierałem kubełek po 1 zniknieciu i nic nie znalazłem. Dla pewności zerknę dzisiaj jeszcze raz bo kilka ich już zniknęło a nigdzie nie widać ani jednego szczątka.
Molcz
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2019 8:34

Post autor: Molcz »

Temat do zamknięcia. Rybki znalezione w otchłaniach kubełka. Wcześniej zaglądałem i nie widziałem, ale dzisiaj wszystko dokładnie powyciągałem i znalazłem wszystkie zguby.
Zablokowany