Czy stosujecie siatki na złoża filtracyjne?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Czy stosujecie siatki na złoża filtracyjne?

Post autor: damianKr »

Witam,

Czy stosujecie w filtrze zewnętrznym siatki na media filtracyjne? Ja w swoim filtrze Ikola 450 złoża mam w siatkach, ale teraz to w sumie nie wiem po co...
Na tą chwilę do kubełka zmieściły mi się 4 woreczki lawy jeden ceramiki i dwa woreczki purigenu po 100ml. I w tym układzie widzę, że sporo miejsca się marnuje, gdyby tak wysypać luzem wszystko do koszyczków do mógłym jeszcze spokojnie dołożyć więcej lawy lub ceramiki.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Zatem dołóż. :mrgreen:
Obrazek
[126L] Dżungla
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

I tu problem ponieważ media w siatkach zajmują dużo miejsca i nie da się ich więcej upchać :). Jaki jest ogólnie cel tych siatek na media?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

damianKr pisze:Jaki jest ogólnie cel tych siatek na media?
Marketing:) Ikola - mam najmniejszy model i pod koszykiem jest całkiem sporo miejsca, które jest wypełnione resztkaim pociętej gąbki oraz ceramiką. Jedynie węgiel trzymam w siatce i cała reszta mediów leży sobie luzem. W niczym to nie przeszkadza.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

No właśnie o to mi chodziło. Wsypując złoża bezpośrednio do koszyczków można lepiej wykorzystać ładowność kubełka.

Wyczytałem, że ponoć siatka na złoża chroni przed wpadnięciem jakiegoś odprysku np. z ceramiki do wirnika. Czyli wychodzi na to że koszyczek dolni i środkowy można spokojnia zasypać.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

damianKr pisze:Wyczytałem, że ponoć siatka na złoża chroni przed wpadnięciem jakiegoś odprysku np. z ceramiki do wirnika. Czyli wychodzi na to że koszyczek dolni i środkowy można spokojnia zasypać.
idealne podsumowanie
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

damianKr pisze:Czyli wychodzi na to że koszyczek dolni i środkowy można spokojnia zasypać.
Można. Wypadnięcie odprysku ceramiki - ja z reguły płuczę ceramikę przed włożeniem, więc raczej odprysków nie mam i nie zauważyłem nigdy, aby ceramika odpryskiwała sama z siebie. Poza tym w miejscu wlotu wody do turbinki mam gąbkę i raczej nie zdarzyło mi się, aby coś niepożądanego dostało się do turbinki. Nie znam prawdziwego powodu stosowania siatek, dlatego napisałem, że to marketing.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ