Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomo軼iPrywatne wiadomo軼i   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Pytanie o pomp

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Autorskie rozwi您ania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
w篹owakolumna

Do陰czy: 12 Kwi 2019
Sk康: jaros豉w

PostWys豉ny: 29 Maj 2019 20:40    Temat postu: Pytanie o pomp Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Robi w豉sny filtr kube趾owy i mam pytanie odno郾ie pompy, mo瞠 kto ma i wie:

https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-c-o-cyrkulacyjna-25-40-180-7431174838

Czy oszalej maj帷 tak pomp w szafce ok. 1,5 metra od 堯磬a? Oczywi軼ie uruchomion? Wink G這郾a bardzo, a mo瞠 wcale?

Bo tak sobie my郵 - zamiast Unipumpa zawsze to par groszy zaoszcz璠zonych dajmy na to na piasek czy co Wink
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Raori
Pocz徠kuj帷y pomocnik

Do陰czy: 28 Sie 2017
Pom鏬: 11
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: 29 Maj 2019 20:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jakiego rozmiaru ma by to filtr, metr na metr?

[126L] D簑ngla
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
w篹owakolumna

PostWys豉ny: 29 Maj 2019 20:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, pomp i tak spowolni豚ym jakim regulatorem napi璚ia, chodzi mi tylko o zminimalizowanie koszt闚, je郵i to g這郾e to dam sobie spok鎩 i kupi Aquaela. Ewentualnie mo瞠 jest jaka alternatywa? Co o przep造wie ok. 1500 l/h pracuj帷e poza akwarium? Filtrem b璠 dwa kub造 z mufy fi 160 (wysoko嗆 jakie 17 cm) + mechaniczny z mufy fi 110. Mam Aquaela MK-800, ale to ciurka wod i mam obawy czy da rad obs逝篡 to wszystko. Ok metra do wyrzucenia wody w g鏎. Akwarium b璠zie najprawdopodobniej jakie 140 l.
Powr鏒 do g鏎y
goldi_

Do陰czy: 20 Lut 2018
Pom鏬: 52
Sk康: Pi豉

PostWys豉ny: 29 Maj 2019 23:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie chodza 2 takie a dok豉dniej 25-60-180 i gdyby nie kontrolki nie wiedzia豚ym 瞠 pracuj . Przelewajace si granulki w filtrze fluidyzacyjnym delikatnie szumi zag逝szaj帷 ca趾owicie obydwie pompy ( jedna na maxa a druga na II-gim biegu)
Powr鏒 do g鏎y
w篹owakolumna

PostWys豉ny: 30 Maj 2019 12:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

goldi_ napisa:
U mnie chodza 2 takie a dok豉dniej 25-60-180 i gdyby nie kontrolki nie wiedzia豚ym 瞠 pracuj . Przelewajace si granulki w filtrze fluidyzacyjnym delikatnie szumi zag逝szaj帷 ca趾owicie obydwie pompy ( jedna na maxa a druga na II-gim biegu)

Ok. Dzi瘯uj za odpowied. Zatem rozwa輳 zakup podobnej pompy Smile
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Autorskie rozwi您ania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz do陰cza plik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz 軼i庵a plik闚 na tym forum