Nowe akwarium 240l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Pozostała obsada pasuje do siebie spokojnie, raczej skalary nie będą jadły dorosłych neonów...

Żwirek może być (nie za gruby), ale nic nie daje tak frajdy kiryskom (przypuszczalnie) jak zatopić się pyszczkiem po oczy w piachu i ryć- miałem trochę grubsze i drobniejsze podłoże, tylko w piachu tak śmigają, ale naturalnie nie skróci rybkom życia drobny żwirek.

masz zbiornik odpowiedni więc może zaproponuję kiryśnika czarnoplamego- zamiast pyszczaków wziąłem tego "wąsacza"- ten to całą głowę pakuje w piach w pozycji wręcz pionowej, tak mi się spodobał, że mam ochotę na drugiego- jakby nie było ryba towarzyska, wytrzymała, całkiem spora, megaciekawa i przy tym bardzo łagodna, tylko u mnie boję się już o zagospodarowanie...2 zbrojniki, 7 kirysków, kiryśnik...teraz drugi?
AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

Post autor: AlisonLaurentis »

lukasz1234 Dla kirysków najlepszy jest piasek.
lukasz1234
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2019 12:32

Post autor: lukasz1234 »

- 1cm czarny żwirek gradacja do 3mm
- JBL AquaBasis Plus 2,5-5l
- 2-4cm czarny żwirek gradacja do 3mm
- 6cm piasek Kreisel kwarcowy dekoracyjny gradacja do 2mm lub piasek do piaskownic (oba dostępne w OBI)

lub
warstwa piasku, substrat warstwa piasku?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

od dołu:
żwirek
substrat
piasek najdrobniejszy - ten do piaskownic lub nakop sobie w jakimś wykrocie leśnym lub nad rzeką
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
lukasz1234
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2019 12:32

Post autor: lukasz1234 »

Oki, dziękuję
ODPOWIEDZ