Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Zrobione testy testy prośba o komentarz i poradę.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Woda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gunner28

PostWysłany: 07 Cze 2019 13:51    Temat postu: Zrobione testy testy prośba o komentarz i poradę. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, dziś zrobiłem testy od pierwszego zalania tj. 23.05.2019
pH-8
GH-16
KH-11
NO2 - 0,3mg/L
NO3 - 10mg/L
Trzeba zbić pH to pewne. Czym ? chemia? garbniki typu liście dębu,szyszki olchy ? KH za wysokie ale zbiję podmianą z RO. Jeśli dobrze odczytałem testy NO2 I NO3 akwarium jeszcze dojrzewa i jest w fazie kiedy znikają azotyny i zaczną przyrastać azotany. Jakieś porady dodatkowe ?

MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 07 Cze 2019 15:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedy zbijesz KH to według mnie najprościej obniżyć pH kwasem- naturalne metody jak szyszki, torf itd. są jakby to powiedzieć "niemiearodajne"- raz wyjdzie tak,a innym razem inaczej....najlepiej wymieszać kranowitę z RO (tu około 7pH)- wtedy rzeczywiście zobaczysz ile trzeba obniżyć- możesz spróbować na start z tymi szyszkami, jak efekt będzie zadowalający to spoko, a jak nie to jak wspomniany wyżej kwas- kupiłem sobie raz na stacji paliw elektrolit do akumulatorów (dosyć stężony siarkowy)- wymieszałem litr z 4l demineralki i mam słabego kwasu na lata- metodą prób i błędów dobrana ilość kwasu+RO+kranówka i parametry nie są niespodzianką.

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 07 Cze 2019 15:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gunner28 napisał:
Jeśli dobrze odczytałem testy NO2 I NO3 akwarium jeszcze dojrzewa i jest w fazie kiedy znikają azotyny i zaczną przyrastać azotany.
Jeśli masz dużo roślin, które dobrze wystartowały, to NO3 niekoniecznie jest miarodajne, ale NO2 to jakiś wskaźnik.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem Smile
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 07 Cze 2019 17:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gunner28 napisał:
Jakieś porady dodatkowe ?

czekać
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Woda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: