Pompka do fontanny - co polecacie?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
nigraS
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2019 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Pompka do fontanny - co polecacie?

Post autor: nigraS »

Jaką polecacie kupić pompkę by stworzyć fontannę?
Akwarium jest małe. Jego wymiary to:
40x35x40



Dobrze by było, aby pracowała pompka w miarę cicho.

Czy takie włączanie i wyłączanie może doprowadzić do uszkodzenia pompki?
Chciałbym podłączyć do pompki czujnik ruchu tak by z chwilą wejścia do pokoju się załączyła i pracowała 10 min i poczym się wyłączy i tak w kółko .

Czy jeśli podczas zasysania wody dostaną się odrobinki piasku to pompka może się popsuć?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ale ja jakoś sobie tego nie wyobrażam- woda w akwarium ma być użyta do zrobienia fontanny w pokoju? Chcesz lać wodę po za szkło w tak niekontrolowany sposób? Może chodzi Ci, aby powietrze z brzęczyka sprawiało wrażenie fontanny wewnątrz akwarium?
nigraS
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2019 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nigraS »

Fontanna wewnątrz akwarium.
Akwarium napełnione woda do około połowy.
Z tyłu pompka z odprowadzeniem wody ukryte pod kamieniami.

Jeszcze dodam, że pompka na 12V byłaby mi potrzebna, gdyż czujnik ruchu również jest na 12V.



Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

https://allegro.pl/oferta/aquael-uni-pu ... 6929371595 lub pompa na 230V z przekaźnikiem.


Jeżeli to male akwarium a wiec i wydatek wody niezbyt duzy to może pompka od spryskiwaczy (ale one glosne)
nigraS
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2019 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nigraS »

Jest to małe akwarium i w sumie też wolałbym kupić coś tańszego. Tylko czy tańsze pompki nie popsują się przez ciągłe włączanie i wyłączanie?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Kup PAT-mini od AquaEl za ok 30-40zł, jak szybko padnie to oddasz na gwarancję :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

tylko że PAT nie jest na 12V :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Niech będzie... na Allecośtam (żeby nie reklamować) są pompy na 12V do paliwa itp.
Ale lepszym rozwiązaniem będzie chyba kupienie pompki typowo akwariowej na 230V i czujnika ruchu na 230V.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
nigraS
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2019 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nigraS »

Czujkę posiadam na 12V.
Na Ali kupować nie chcę - bo nie wiadomo z jakich materiałów jest to wykonane i czy posiada odpowiednie atesty.
Dodatkowo ostatnio Ali już nie jest tak super tanie jak to było stąd też nie opłaca się kupować oraz praktycznie gwarancji realizować nie można (więcej wynosi koszt wysyłki do Chin niż wart jest produkt)

Ale dziękuję chemik4 za posta z 7 czerwca - bo nie pomyślałem, że w razie przestania działania mogę zwrócić na gwarancję.

A czy wiecie może czy tanie pompki wykonane są z odpowiednich materiałów?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ja mam trochę inną mentalność, nie bawi mnie kupić coś jak mam świadomość, że bardzo prawdopodobne jest niedługie sprawne działanie rzeczy. Gwarancja dla mnie to zapewnienie, że nie zostanę z bublem, a nie środek świadomej wymiany bubla na drugi taki sam bubel, tyle że nowy.
Gwarancja ponadto wymaga czasu na realizację co też jest denerwujące, nie mam sprzętu, pieniądze wydane...
Wolę kupić raz lepsze, sprawdzone, bardzo często droższe i nie mieć potem niespodzianek, jednocześnie nie biorę ślepo z wysokiej półki, bo różnicę w cenie stanowi jedynie marka...
nigraS
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2019 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nigraS »

MarJan. A jakiej firmy Ty byś proponował mi pompkę? Jakie firmy są warte uwagi?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Pompki nie zaproponuję, ponieważ temat nie bardzo mnie przekonuje i nie mam nawet wiedzy teoretycznej, ani ochoty jej zdobywać, uważam to za Twoje "zadanie domowe"- porównać parametry, przeczytać opinie, poszukać recenzji...jednakże rozglądałbym się wśród sprawdzonych producentów sprzętu akwarystycznego, nie chcę szukać też nie wiadomo ilu, ale na myśli jako przykład mogę dać aguael, aqua szut, tetra, eheim...
Możesz i "chińczyka" za 15zł spróbować

Istotna tu jest nie tylko pompka mi się wydaje, dużo innych rzeczy będzie miało wpływ na to jak będzie wyglądać taka fontanna, jak wysoko unosić będzie się woda i jak rozlewać...
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Na Ali kupować nie chcę
Nie miałem na myśli Aliexpressu, tylko polskie Alledrogo.
bo nie pomyślałem, że w razie przestania działania mogę zwrócić na gwarancję.

Od czegoś ta gwarancja jest ;)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ