[200L] Przerybienie?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

YoungoMuzykant
Posty: 12
Rejestracja: 13 cze 2019 18:24

[200L] Przerybienie?

Post autor: YoungoMuzykant »

Dzień dobry.
Planuję start nowego zbiornika 200L, ale boję się czy nie przesadziłem z ilością ryb w obsadzie. Ale najpierw może parę słów o akwarium:
- świetlówki 0,7 lub 0,5 W/L (jeszcze się zastanawiam)
- gęsta i duża ilość roślin (jednak z przestrzenią do pływania)
- CO2 z butli
- filtr Fluval 305 (kilka lat już używany, nie w idealnym stanie :/ )
Jeśli byłaby potrzeba, mogę dokupić filtr kaskadowy FZN-3.

A teraz planowana obsada:
- Gurami plamisty 1+2-3
- Modrook słoneczny 10-15
- Otosek przyujściowy 10
-Bystrzyk Amandy 30-40
- Krewetka filtrująca 1

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Wg mnie przesadziles. Usunalbym z obsady bystrzyki.
YoungoMuzykant
Posty: 12
Rejestracja: 13 cze 2019 18:24

Post autor: YoungoMuzykant »

Zależy mi na jakiejś ławicy małych rybek :( A gdybym zmniejszył ilość Bystrzyków do 20 i Modrooków do 10? Chociaż boję się, że w mniejszej ławicy Modrooki będą nieśmiałe i płochliwe. Zastanawiam się również czy nie zamienić ich na inne, troszkę mniejsze ryby.
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Teraz kwestia temperatury i twardości wody.

Bystrzyki woda miękka lekko kwaśna temperatura maks 26*C (źródła podają 20-28, ale ten górny limit raczej bym odrzucił) idealnie byłoby coś około 24*C.
Otosek miękka lekko kwaśna temperatura jak bystrzyki.
Gurami dwuplamy - miękka do twardej, kwaśna do zasadowej. Najlepiej miękka i lekko kwaśna. Temperatura od 26 do 30*C. Więc woda za ciepła dla wyżej wymienionych ryb.
Modrok słoneczny - woda twarda i lekko alkaliczna. Nie może żyć w wodzie lekko kwaśnej!!! Temperatura 24-28 ideolo 26*C.

Także zaproponowany zestaw rybek jest raczej niemożliwy do pogodzenia pod względem parametrów. Albo wszystkie będą żyć w warunkach średnio komfortowych, albo niektóre będą żyć w odpowiednich drugie w skrajnie niekomfortowych.
Trzeba by obsadę przemyśleć.

Zostawić Bystrzyki i Otoski, dodać może parkę lub haremik jakiś pielęgniczek Płd amerykańskich?
Stakkler

Post autor: Stakkler »

Z Modrookiem masz rację, odpuszczę go i poszukam pasującej rybki. Jednak czy Gurami mozaikowy (napisałeś o dwuplamym, a mi chodziło o mozaikowego) nie będzie miał odpowiedniej temperatury? Na większości stron piszą, że optymalny dla niego przedział to 23/24-29°C. Myślałem więc, że 25-26°C będzie dla niego dobrą temperaturą :(
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dlaczego piszesz z różnych kont? Kto jest właścicielem obsady? O czyim akwarium piszemy, YoungoMuzykanta czy Stakklera?
Proszę o wyjaśnienia na pw, temat blokuję.

edit 17.06.2019 - temat podwójnego konta został wyjaśniony. W najbliższym czasie postaramy się usunąć konto Stakkler. Proszę żebyś go już nie używał.

Temat otwieram.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ