[112L] dziennik

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

TOMASZ W pisze: Na Wąktrotce białogłowej pojawił się na nalot na liściach. Zastanawiam się czy ma to związek z bliską obecnością światła? I tak muszę ją przyciąć z obawy na blokowanie ruchu tafli wody ale nie wiem czy coś więcej powinienem działać? Co myślicie?
Jeden rabin powie tak, a inny inaczej. Prawdopodobnie czegoś może brakować (zakładam, że K). U siebie po restarcie też z nimi walczę, główna metoda (wg. mnie najbardziej skuteczna) to zmniejszenie czasu świecenia i dowalenie garbników. Używam Algumin od Tetra. Odradzam gwałtowne działania, bo potrzeba czasu i musisz widzieć czy cośreaguje (zwykle 48-72h).
TOMASZ W
Posty: 32
Rejestracja: 05 lis 2018 21:03

Post autor: TOMASZ W »

Mały update:

podmiany wody raz w tygodniu 20l RO + 10l kran.

poniżej, pomiary 6 dni po podmianie czyli 1 dzień przed:

pH 4,5-9 - 7,5
pH 6-8 - 7,4
KH - 8
GH - 10
NO3 - 10
PO4 - 0,25* chociaż kolor był praktycznie bezbarwny
CA - 50
Mg - 9
Fe - 0
K - 12,5



ogólnie wszystko ładnie hula, rośliny rosną bardzo szybko, nie straciłem żadnej rybki.
rośliny przycinam głównie jak blokują ruch tafli wody, podoba mi się taki zarośnięty zbiornik. nalot na wąkrotce zniknął jak pozbyłem się kilka listków, które wystawały już na powierzchnię.
jeden z prętników dostał jakiejs pleśniawki ale odseparowałem ją i potraktowałem mycoforte. po tygodniu trafiła z powrotem do zbiornika.
dołożyłem 3 samice prętników, na jedej pojawia się ciemny pasek wzdłóż ciała.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Ładne i proste akwarium, sprawia wrażenie takiego naturalnego, normalnego.
Jak dla mnie brakuje tła oraz zagęszczenia przy dnie (np, mech lub subwassertang), ale to jest kwestia osobistej estetyki :D
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
TOMASZ W
Posty: 32
Rejestracja: 05 lis 2018 21:03

Post autor: TOMASZ W »

Czarne tło będzie. myślę nad jakąs plexą. brak zagęszczenia przy dnie pozwala na dokładne odmulanie ale może pomyśle nad czymś
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

brak zagęszczenia przy dnie pozwala na dokładne odmulanie
Im więcej roślin tym konieczność odmulanie mniej konieczna :)
Nie odmulam od lat
TOMASZ W
Posty: 32
Rejestracja: 05 lis 2018 21:03

Post autor: TOMASZ W »

zaintrygowałeś mnie goldi_ , z drugiej strony przy tak bujnej roślinności jaką już mam może być trudno wychodować trawniczek bo światło nie będzie dochodziło już tak dobrze.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2019 8:29 przez TOMASZ W, łącznie zmieniany 1 raz.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Możesz użyć np. marsilea hirstruta - stosowałem ją właśnie w zacienionych partiach zbiornika i nawet fajnie mi się rozrastała. To chyba najmniej wymagający trawnika jaki istnieje. Oprócz tego chyba da radę kryptokoryna parva - trochę dalej dna ale może to robić za trawnik
ODPOWIEDZ