AquaEl Multi UV - Sterylizator 3.5W AquaEl FZN 3

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
F0reigner
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2019 17:10

AquaEl Multi UV - Sterylizator 3.5W AquaEl FZN 3

Post autor: F0reigner »

Witam,
Może ktoś ma na sprzedanie w/w sprzęt.
Męczę się z ciągłym zakwitem wody i już mam dość.
Swoją drogą zastanawiam się czemu został on wycofany ze sprzedaży i czy jest jakaś alternatywa do kaskady ?
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Tylko, że wypalaniem nie pozbędziesz się przyczyn, a jedynie objawów.
F0reigner
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2019 17:10

Post autor: F0reigner »

Znam tę/tą zasadę akwarystyki, jednak jestem bliski poddania się gdyż jestem zadowolony ze zbiornika tylko w 2 - 3 miesiącu od restartu później wszystko zaczyna się pierdzielić.
1. start zbiornika na amazoni wszystko rosło jak należy, później pełna załamka atak krasnorostów ciągłe skrobanie ich ze wszystkiego do tego przeprowadzka i dałem sobie spokój na 2 lata
2 Po 2 latach restart zbiornika na zwykłym żwirze + jakaś firmowa podsypka, ciągłe testy, nawożenie pod linijkę wszystko pięknie rośnie - 3 miesiąc i atak sinic, atak tak skumulowany ze po 3 tygodniach stosowania porad z netu z chemiclean na czele nie dało rady / restart /
3. Restart ponownie na zwykłym żwirze, bez podsypki cała linia nawozowa testy wszystko rośnie jak na drożdżach, tygodniowo wywalam od groma roślin i... woda zaczyna robić się zielona, tak ze nic nie widać przez przednią szybę /przymierzam się do kolejnego restartu/ stan obecny/
Może nie mam ręki do akwarystyki, może popełniam jeden i ten sam błąd... nie wiem...cały czas szukam rozwiązania, zmian... zastanawiam się nad założeniem dziennika /tematu w galerii gdzie moze ktoś mnie uświadomi w którym miejscu robię coś źle......
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Może wygaś połowę światła na początek?
Zacznij bez nawożenia, może masz za dużo azotu i/lub fosforu w wodzie.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Załóż temat w dziale Glony, opisz nam dokładnie swoje akwarium, łącznie z parametrami wody, sposobem nawożenia, szczegółami jakie tyko możesz podać. Postaramy się pomóc znaleźć przyczynę problemu i jej jakoś zaradzić.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
F0reigner
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2019 17:10

Post autor: F0reigner »

Założę temat w dziale dotyczącym zbiorników, gdyż w piątek czeka mnie restart związany w 60 % z zakwitem i w 40% z tym ze mam montera który za szafką będzie przeprowadzał okablowanie do pokoju (gdybym chciał to pewnie kable poprowadziło by się innaczej, jednak nie mogę już patrzeć na zieloną wodę)

Przed przystąpieniem do zmian potrzebuje 2 porad:
- czy podłoże aktywne mam zalać na 24h przed użyciem ?
- jaki filtr: wewnętrzny czy kaskada ? (akwarium 60x40x40)
2 gie pytanie dotyczy zwłaszcza zasłyszanej opinii ze kaskada mieli wodę tylko w jednym miejscu...
ODPOWIEDZ