Gupik w ciąży czy chory?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
konradik12
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2019 10:32

Gupik w ciąży czy chory?

Post autor: konradik12 »

Witam,
Od kilku dni jeden gupik z mojego akwarium zaczął być coraz grubszy. Dziś doszedł do takich rozmiarów, że aż ma nastroszone łuski. Zapewniano mnie, że to samiec. Jest możliwe, że to samiczka i jest w ciąży? Czy może to być rodzaj jakiejś choroby? Wszystkie inne rybki w akwarium całe i zdrowe bez niepokojących oznak. Zamieszczam zdjęcie gupika, trudno o lepsze bo chowa się na tyłach. Z góry dziękuję za pomoc.

https://zapodaj.net/d5ee31956edfc.jpg.html
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Witaj, zdjęcie szczerze jest beznadziejne (ale chyba samczyk), jeśli rybka chowa się ciągle to już może być znak, że coś jej dolega. U żyworódek bardzo łatwo rozpoznaje się płeć, sam będziesz w stanie to określić i jeśli to samiec to na pewno chory, proszę zdjęcie poglądowe:
Obrazek

Odstające łuski nigdy nie są czymś normalnym.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Może to być samica w ciąży, ale z innego Twojego postu wiem, że masz akwarium 25l a to jest mocno za mało na trzymanie jakichkolwiek ryb.
Gupiki jak każde żyworódki bardzo mocno brudzą i wymagają obszernego akwarium z bardzo dużą ilością roślin. Do momentu oddania ryb lub założenia odpowiedniego dla nich (min. 54l) większego zbiornika radzę podmieniać wodę w ilości 20% co kilka dni i dokładnie odmulać.

Skieruj wylot wody z filtra do góry, żeby poruszał taflę wody. W tej chwili jest błędnie skierowany na akwarium, widać to na zdjęciu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
oazaspokoju
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2019 5:35

aaaa

Post autor: oazaspokoju »

25 l ? Moim zdaniem to rzeczywiście niewiele , żeby zapewnić rybkom komfortowe warunki . Też mi się wydaje , że to może być po prostu samica w ciąży - po prostu może w sklepie podali ci jakieś błędne informacje , czasami niestety tak się dzieje
ODPOWIEDZ