Akwarium 200l pomoc w obsadzie i osprzęcie

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Daniel94
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2019 13:25

Akwarium 200l pomoc w obsadzie i osprzęcie

Post autor: Daniel94 »

Witam,
To mój pierwszy post na tym forum, na którym znalazłem już wile odpowiedzi na problemy z przeszłości. Mam nadzieję, że uda się to i tym razem gdyż nie umiem się doszukać potrzebnych mi informacji. :)

Do rzeczy:
Zakupiłem akwarium 200l - 100x40x50h (wiadomo wody wchodzi lekko ponad 180l przy 1cm ściankach). Chcę do niego przełożyć obsadę z 2 moich mniejszych zbiorników 54l i 40l
Jako podłoże mam piasek bazaltowy frakcji 0,5-1,0 mm, jako elementy dekoracyjne 1 duży i 5 mniejszych korzeni oraz 1 kokosek. Mam zasadzone 2 żabienice amazońskie, kilka kulek gałęzatki, rogatek, wywłócznik, bakope drobnolistną i mech jawajski. Wszystko wyczyszczone, rośliny i korzenie na swoim miejscu. Akwarium jest dojrzałe 1,5 miesiąca bez ryb.
Jako obsadę z tych dwóch zbiorników posiadam:
-około 50 krewetek Red Cherry
-5x kiryski pstre (2samice, 3 samców)
-2x kiryski spiżowe (u mnie prawie 4 lata)
-1x kirysek sterby, kirysek nakrapiany, kirysek panda (odkupione z likwidowanego akwa po przejściach, mają się dobrze)
-11x neony innesa (u mnie prawie 4 lata)
-2x neony czerwone (także blisko 4 lata)
-4x neony simulans
-1x zbrojnik niebieski albinos (samiec, 4 lata u mnie)
-3x otoski (2 lata)

Sprzęt:
-filtr Aquael Turbo 1000 (wkład biologiczny + gąbka)
-filtr Aquael Turbo 500 (mogę dołożyć z mniejszego zbiornika)
-grzałka 150W
-napowietrzacz Aquael Oxyboost 200 Plus z dwoma listwami napowietrzającymi
-oświetlenie świetlówka 2x30W

Woda w 200l:
pH 6.9
temperatura utrzymuje się w granicach 24/25 stopni[/u]

Myślałem o dokupieniu neonków simulans. W poprzednich zbiornikach ryby nie napastowały krewetek, każde stworzenie zajmowało się swoimi sprawami.
Pytanie do Was. Czy uważacie, czy taka obsada jest wystarczająca i czy zmienić jej skład. To samo dotyczy filtrów i reszty.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Witaj na Akwaforum!

Wg. mnie obsada w porządku, tak jak piszesz, też bym dokupił neonów simulans, jeszcze z 10 sztuk.

Usuń z akwarium napowietrzacz, jest teraz zbędny ale go nie wyrzucaj, może się kiedyś przydać.
Obniż trochę pH, tak do 6,2-6,5.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Adibe
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2019 5:39
Lokalizacja: Inowrocław

200 l

Post autor: Adibe »

Witam wszystkich.
To mój pierwszy post i nie chcąc zakładać nowego wątku więc podpinam się pod temat kolegi.
Zakładam zbiornik o wym. 100x40x50 (ok 200l).
Dojrzewa ponad tydzień, w środku jako podłoże drobny żwirek (1-3mm), jako dekoracja korzeń oraz kilka kamieni (łupek drzewiasty). Mam też kilka roślinek. Za filtracje odpowiada fluval 204 a w środku ceramika, lawa wulkaniczna oraz zeolit i węgiel, posiadam też typowo filtr mechaniczny wewnętrzny Aqua Nova nbf 1200. Parametry wody pH 7,6, temp 27°C, GH 5 KH 12, NO2 i NO3 po 0. Mam zamiar po 2 tyg na początek wpuścić 10 kirysków nakrapianych, moje pytanie to czy w tych parametrach dobrze będą się czuć tęczanki jak tak to jakie i w jakiej ilości?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ