[112l] Dziennik Julki

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Skorupę kokosa stojącą sztorcem połóż na dnie, bo teraz ani to wygląda ani jest przydatne.
Czekam aż się rośliny rozrosną, ale już teraz widzę, że akwarium zapowiada się ciekawie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
tut

Post autor: tut »

Bardzo ładne akwarium :) Jaką obsadę ostateczną planujesz?
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Zapowiada się fajnie - podoba mi się kolor podłoża. Jeśli chodzi o kokos, to polecam zamiast ciąć, zawinać skorupę w ręcznik i walnąć ładnie młotkiem, może jedną czy dwie zepsujesz, ale masz naturalny wygląd :)

Troszkęsięmartwię jak ogarniesz rośliny za jakies 2-3 miesiące, może być niezła dżungla :)
AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

Post autor: AlisonLaurentis »

tut Jeszcze sama się zastanawiam ale na pewno chciałabym jakąś parke pielęgniczek albo jakiś harem. Ewentualnie po prostu bojowniki w ostateczności.

grzesi3k Właśnie od początku był plan żeby była spora dżungla ale teraz jak patrzę to rzeczywiście może być problem haha
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Dżungla w akwarium owszem trochę utrudnia cotygodniowe porządki ale jak ktoś lubi zarośnięte zbiorniki to czemu nie. Jak dla mnie podwodna dżungla to zawsze pozytyw.

Ciekaw jestem rozwoju twojego akwarium. Czekam z niecierpliwością na kolejne aktualizacje. I obsadę heh
AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

Post autor: AlisonLaurentis »

Witam ponownie po długim czasie. Cieszę się, że znalazłam chwilę na odświeżenie tego tematu.

Działo się dużo złych rzeczy zaczynając od miesięcznej walki z żółtą wodą a kończąc na pladze glonów czego skutkiem było to, że większość roślin poszła na śmietnik. Wszystko było spowodowane długim wyjazdem i niewłaściwą opieką podczas niego ale wszystko pomału wychodzi na prostą.

Jakiś czas temu dołożyłam nowe światło i kilka dni temu posadziłam nowe roślinki. Może kiedyś się doczekam pięknej dżungli.. Niestety nadal walczę z glonem. Obecnie jestem w trakcie zmniejszania twardości wody.

Obecna obsada zbiornika to:
dwie bardzo łagodne samiczki bojownika,
razbora klinowa x6,
otosek x2 (tyle zostało, reszta niestety nie przeżyła),
ślimak zebra x2,
ampularia x1.

Jak osiągnę wymarzone parametry to pomyślę co dalej na razie nie mam żadnych pomysłów.

Kilka zdjęć zbiornika, przepraszam za bałagan obok ale zdjęcia robione zaraz po czyszczeniu na szybko, (na jednym przybliżeniu widać tego okropnego glona):

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ