Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Bimbrownia kostka lipowa problem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
velob

PostWysłany: 11 Lip 2019 18:09    Temat postu: Bimbrownia kostka lipowa problem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Bimbrownia:
- 1l wody
- 400g cukru
- 4g drozdzy suszony w przeliczeniu ok 10g naturalnych
- 20g sody oczyszczonej

Zacier znajduje się w 2 litrowej butelce połączonej ze strzykawką zakończoną kostką lipową.

Przez pierwsze 2 dni bimbrownia sprawuje się świetnie, leci mgiełka CO2. Po upływie 2 dni na dyfuzorze zaczyna zbierać się dziwny nalot (taki glut).

Czym to może być spowodowane i jak się tego pozbyć?

Zdjęcie:
https://i.ibb.co/8MHdtZJ/dyfuzor.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chemik4
Moderator
Moderator

PostWysłany: 14 Lip 2019 9:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć,
a masz za reaktorem płuczkę wodną? Czytałem, że jest zalecana przy używaniu bimbrowni. Płuczka to zwykła butelka z wodą, przez którą przelatuje CO2 oczyszczając się.
Wyszukałem "płuczka do bimbrowni":
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1288&bih=701&tbm=isch&sa=1&ei=-ukqXaXgBofsrgSaw4CACQ&q=p%C5%82uczka+do+bimbrowni&oq=p%C5%82uczka+do+bimbrowni&gs_l=img.3...5454.8076..8774...0.0..0.85.602.9......0....1..gws-wiz-img.......0j0i24.u5zR1LBce2U#imgdii=HcCUePSLSlo2aM:&imgrc=RU0bKXpXPIcZtM:

Może to rozwiąże Twój problem.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gienq

PostWysłany: 14 Lip 2019 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też to miałem i wg to pleśń. U mnie zniknęło samo po kilku dniach, ale ostatecznie zmieniłem dyfuzor na ceramiczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: