Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Podawanie mrożonki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Pokarmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ojciecmajster

PostWysłany: 11 Lip 2019 13:24    Temat postu: Podawanie mrożonki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
chciałbym się Was zapytać jak podajecie mrożonki swoim rybom? Do tej pory robiłem to tak, że wrzucałem taką mrożonkę do kieliszka i potem wkładałem kieliszek do miski gorącej wody. Wody nie dolewałem nigdy do mrożonki. Po 30 minutach podawałem taką rozpuszczoną mrożonkę rybom (konkretnie artemię). Na filmach na YT widziałem, że ludzie mrożonki moczą i potem cedzą przez sita. Czy mój sposób podawania pokarmu mrożonego jest nieprawidłowy? Po rozpuszczeniu takiej mrożonki w kieliszku zawsze jest opócz artemii taka jakby gęsta woda. Powinienem to przepłukać i odcedzić? Co sądzicie?

Ostatnio zmieniony przez ojciecmajster dnia 11 Lip 2019 13:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 11 Lip 2019 13:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mrożonkę rozmrażam w zimnej wodzie na sitku. Potem wyjmuję sitko, lekko odsączam pokarm i podaję go do akwarium.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
gienq

PostWysłany: 11 Lip 2019 15:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pobieram do kubka wodę z akwarium, zawieszam sitko, wrzucam kostkę. Kostka rozmraża się, potem nad zlewem opłukuję pokarm wodą z kubka i ewentualnie wkraplam witaminy do tej porcji na sitku.
Powrót do góry
grzesi3k

PostWysłany: 11 Lip 2019 16:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Splukuje pod kranem nadmiar lodu i wrzucam calosc Razz
Moderator
Moderator

PostWysłany: 11 Lip 2019 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siekam zamrożoną kostkę jeśli mrożony pokarm jest za duży (mam małe ryby) i wrzucam do szklanki, nalewam wody i zostawiam na kilkanaście minut. Potem wylewam część wody, nalewam znowu część świeżej wody (przepłukuję) i odcedzam przez sitko. Tak rozmrożony pokarm podaję rybom.
Ale kiedyś słyszałem, że osad z takiej mrożonki zawiera pył i można nim karmić narybek - jeszcze tego nie próbowałem...

Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem Smile
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 11 Lip 2019 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

grzesi3k napisał:
Splukuje pod kranem nadmiar lodu i wrzucam calosc Razz

A ja nie spłukuje - dłużej pływa.

Dla paletek zalewam kilka kostek ciepłą wodą a po kilku minutach wlewam tą zupę do akwarium .

Nie dostrzegam powodu dla płukania cedzenia itp.
Powrót do góry
ojciecmajster

PostWysłany: 12 Lip 2019 7:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za porady. Przy okazji chciałbym się zapytać jakie mrożone robale polecacie. Czytałem kiedyś, że rurecznik i ochotka to badziewie.
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 12 Lip 2019 8:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam bo używam:
solowiec, szklarka, czarny komar, oczlik, rozwielitka
Bardziej bezpieczne są te "robale", które nie żyją w mule, tylko najlepiej w toni.
Ochotka na przykład przebywa często w środowisku niezbyt czystym, gdzie sama się pożywiając ma w sobie możliwość trzymania jakiegoś paskudztwa, ponadto są tłuste i dłuższe karmienie nimi może powodować u ryb otyłość, co nie znaczy znowu, że to samo zło...przed planowanym tarłem na przykład jak masz sprawdzone źródło czemu by nie podkarmić.

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 12 Lip 2019 15:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlaczego przepłukuję mrożony pokarm:
https://reefhub.pl/fosforany-ich-zawartosc-w-popularnych-pokarmach-stosowanych-w-akwarystyce-morskiej/
Regulamin:
5. (..) Dozwolone jest umieszczanie linków do stron tylko w przypadku, gdy konkretnie dotyczą treści problemu poruszanego na forum.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem Smile
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 12 Lip 2019 17:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Interesujące (dzięki za linka) .

W akwariach z roślinami temat fosforanów a raczej jego nadmiaru zwykle nie występuje a nawet często mamy jego niedobory . Oczywiście, wszelkie spostrzeżenia z wyżej podanego materiału stają się bezcenne w sytuacji gdy fosforu mamy nadmiar .
Powrót do góry
ojciecmajster

PostWysłany: 13 Lip 2019 22:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje wszystkim za porady. Chciałbym się jeszcze zapytać czy produkty ze Żmijki są jakościowo dobre? Niestety tylko takie są dostępne u mnie w sklepie. Czytałem, że bardzo dobre pokarmy są z Ocean Nutrition. Cena niestety 4 razy większa od Żmijki i tylko wysyłka. Nie wiem, czy nie bedzie ryzyka rozmrożenia robalów ....
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 14 Lip 2019 6:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobre.
Z pokarmami to tak jak z resztą produktów, nie wiadomo skąd, przez kogo i dla kogo.
Przykład mrożonek "Akwen" produkcji Ichthyo Trophic., gdzie Akwen to dystrybutor (jak napisane na opakowaniu, ale nie ma logo IT tylko Akwen).
Patrzyłbym się na jakość mrożonki po rozmrożeniu - jak nałapię oczlika sam, to widzę, że jest "gruby" i nie ma błota, jak rozmrożę czasem kostkę to błoto się robi (bardzo drobny oczlik i raczej nadaje się do karmienia narybku).

Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 14 Lip 2019 20:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też wrzucam kostki do kieliszka, bierę wodę z akwa do tego i po rozpuszczeniu wszystko razem chlup bez sitka itd.....fosfor to w sumie dobrze- zawsze mało tego test pokazuje Laughing

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Pokarmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: