Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Wysyp glonów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Rośliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
harychorzow84

PostWysłany: 23 Lip 2019 19:41    Temat postu: Wysyp glonów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,od jakiegoś miesiąca mam problem z glonami,pojawiły się na szybie,grzałce,roślinkach,a ostatnio nawet na trawniku,zbiornik ma 7 miesięcy.
Jestem niedoświadczonym akwarystą ale coś tam w sieci poczytałem i kupiłem testy,jak jeszcze jakiś mi brakuje to kupię oczywiście.

Wyniki testów(wszystkie zoolek)
pH - 7
NH3 - 0
N02 - 0,05 mg/l
NO3 - tu na teście był problem i wynik był pomiędzy 10-20mg/l
PO4 - 0,25mg/l
Fe - 0

W akwarium(112l) posiadam
20szt neonów inessa
7szt kirysów panda
5szt otosków
4szt gupików z czego 3 są młode
1szt bojownik samiec

Roślinki:
Eleocharis sp. mini
Alternathera reinecki mini
Rotala wietnam
Rotala yao tai
chyba Wywłócznik

Podłoże substrat(nie pamiętam jaki), na nim piasek a z tyłu na piasku odrobinka żwirku,filtr kubełkowy Jebao 1000 l/h .
Oświetlenie:
Aquael led tube 16W Plant - 1szt
Aquael led tube 16W Sunny - 1szt
Ale świecę tylko Plantem 9godzin (13 - 21)
Dodatkowo CO2 z bimbrowni.

Czy mogę prosić o jakieś rady?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szamanka

PostWysłany: 23 Lip 2019 19:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze może być zwyczajnie za ciepło i za dużo światła słonecznego. Moje akwaria też się teraz glonią dużo bardziej niż resztę roku.

Chcesz zbić azot to dołóż jakieś szybko rosnące rośliny, może coś na taflę wody?

63l Wąwóz 78l Barwniakarium
Powrót do góry
harychorzow84

PostWysłany: 23 Lip 2019 20:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam cały czas 25 stopni,akwarium stoi w ciemnym miejscu,promienie słoneczne nie docierają.
Powrót do góry
szamanka

PostWysłany: 23 Lip 2019 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz cały czas 25* w akwarium to albo masz klimę w pokoju albo nie mieszkasz w Polsce Smile

Tak czy siak może się ktoś bardziej doświadczony wypowie.

63l Wąwóz 78l Barwniakarium
Powrót do góry
harychorzow84

PostWysłany: 23 Lip 2019 20:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Upały które były ostatnio spowodowały wzrost temperatury wody do 27 stopni,mieszkam w Polsce,w bloku na parterze,fakt mam klimę ale używam z głową Very Happy
Glony zaczęły się pojawiać przed upałami.

EDIT:
Jeszcze do ścisłości dodam że nie nawoziłem akwarium i co tydzień podmieniam 25-30% wody odstanej przynajmniej 24h.

Dalej czytam forum i myślę czy nie podnieść poziom PO4 bo proporcje do NO3 są dalekie do ideału. Co myślicie?
Powrót do góry
harychorzow84

PostWysłany: 25 Lip 2019 16:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

harychorzow84 napisał:
Upały które były ostatnio spowodowały wzrost temperatury wody do 27 stopni,mieszkam w Polsce,w bloku na parterze,fakt mam klimę ale używam z głową Very Happy
Glony zaczęły się pojawiać przed upałami.

EDIT:
Jeszcze do ścisłości dodam że nie nawoziłem akwarium i co tydzień podmieniam 25-30% wody odstanej przynajmniej 24h.

Dalej czytam forum i myślę czy nie podnieść poziom PO4 bo proporcje do NO3 są dalekie do ideału. Co myślicie?

Nikt nie odpisuje to spróbuje coś działać, na początek nawóz P aby dźwignąć fosfor bo chyba jest za mała proporcja co do azotu i nawóz Fe bo test pokazuje 0 ale narazie delikatne dawki.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Rośliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: