Bojownik - dziwne zachowanie

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Sierstek
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2019 14:16
Lokalizacja: Siemonia

Bojownik - dziwne zachowanie

Post autor: Sierstek »

Witam,

zaczynam przygodę z akwarystyką przez dzieci, które chciały rybkę.
Mamy bojownika w 12 litrowym akwarium. Polecono mi w sklepie o założenie pompki z filtrem. Zakupiłem pompkę z filtrem i deszczownicą i od tego momentu ryba się dziwnie zachowuje: przy włączonej pompce ryba ostawia się w jednym miejscu przy niej i nie pływa. Czy działanie pompki może powodować i niej strach? Po jej wyłączeniu trochę pływa i znów podpływa do niej i tam cały czas jest.

Przy okazji jaki najlepiej pokarm dla niej kupić?

Przepraszam jeśli w złym dziale zwracam się z pytaniem.

Pozdrawiam
Radek
Mateusz 4321
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2019 14:36
Lokalizacja: woj.Opolskie

Re: Bojownik - dziwne zachowanie

Post autor: Mateusz 4321 »

Sierstek pisze:Witam,

zaczynam przygodę z akwarystyką przez dzieci, które chciały rybkę.
Mamy bojownika w 12 litrowym akwarium. Polecono mi w sklepie o założenie pompki z filtrem. Zakupiłem pompkę z filtrem i deszczownicą i od tego momentu ryba się dziwnie zachowuje: przy włączonej pompce ryba ostawia się w jednym miejscu przy niej i nie pływa. Czy działanie pompki może powodować i niej strach? Po jej wyłączeniu trochę pływa i znów podpływa do niej i tam cały czas jest.

Przy okazji jaki najlepiej pokarm dla niej kupić?

Przepraszam jeśli w złym dziale zwracam się z pytaniem.

Pozdrawiam
Radek
Witaj! Po pierwsze masz za małe akwarium dla bojownika.Musi mieć on przynajmniej 25 litrowe akwarium.Filtr chyba masz zbyt mocno ustawiony, dlatego bojownik nie pływa w akwarium.Masz grzałkę w akwarium? Bojownika karm urozmaicononą dietą.
Pozdrawiam Mateusz
Sierstek
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2019 14:16
Lokalizacja: Siemonia

Post autor: Sierstek »

Dzięki za odpowiedź. Kupując rybkę doradzono mi akwarium 12 litrowe, kurcze teraz patrząc na rachunek to ono ma 10 litrów tylko.
Pompka jest najzwyklejsza bez żadnej regulacji, na razie bez grzałki temperatura wody między 25-28 stopni.

Pokarmy mam 3 różne i tak średnio zainteresowana jest jedzeniem, chyba że w nocy je.
Mateusz 4321
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2019 14:36
Lokalizacja: woj.Opolskie

Post autor: Mateusz 4321 »

Sierstek pisze:Dzięki za odpowiedź. Kupując rybkę doradzono mi akwarium 12 litrowe, kurcze teraz patrząc na rachunek to ono ma 10 litrów tylko.
Pompka jest najzwyklejsza bez żadnej regulacji, na razie bez grzałki temperatura wody między 25-28 stopni.

Pokarmy mam 3 różne i tak średnio zainteresowana jest jedzeniem, chyba że w nocy je.
A jakie masz pokarmy dla twojego bojownika?
Sierstek
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2019 14:16
Lokalizacja: Siemonia

Post autor: Sierstek »

Mateusz 4321 pisze:
Sierstek pisze:Dzięki za odpowiedź. Kupując rybkę doradzono mi akwarium 12 litrowe, kurcze teraz patrząc na rachunek to ono ma 10 litrów tylko.
Pompka jest najzwyklejsza bez żadnej regulacji, na razie bez grzałki temperatura wody między 25-28 stopni.

Pokarmy mam 3 różne i tak średnio zainteresowana jest jedzeniem, chyba że w nocy je.
A jakie masz pokarmy dla twojego bojownika?
Tropical - soft line:
*Betta
*Africa
*America

Hikari Tropical
*Betta Bio-Gold

Czy bojownik potrzebuje jakiegoś zamku do środka - skoro mój tak chowa?
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Na pewno ucieszyłby się z jakichś roślin.

Jesli masz miejsce to popytaj wśród znajomych, na fb czy ktoś ma do oddania akwarium. W kuli będzie ciężko, bo nie masz możliwości zamontowania grzałki, a bojownik to ryba ciepłolubna.

Pokarm jest ok, ale ryba jest zestresowana.
Sierstek
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2019 14:16
Lokalizacja: Siemonia

Post autor: Sierstek »

szamanka pisze:Na pewno ucieszyłby się z jakichś roślin.

Jesli masz miejsce to popytaj wśród znajomych, na fb czy ktoś ma do oddania akwarium. W kuli będzie ciężko, bo nie masz możliwości zamontowania grzałki, a bojownik to ryba ciepłolubna.

Pokarm jest ok, ale ryba jest zestresowana.
To kwadrat - w sklepie odradzili kupna kuli ze względu na rybki, Ma w środku figurkę pirata i jakąś sztuczną roślinkę. Zaznaczę że to dzieci chciały rybkę a ja tata muszę zaczerpnąć kolejnej wiedzy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

http://www.akwaforum.pl/mapa.php

Proszę poczytaj o podstawach akwarystyki i załóż dla bojownika prawidłowe akwarium, z żywymi roślinami i urządzeniem jakiego potrzebuje. Minimalny litraż to moim zdaniem 45l.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

BARA pisze:Minimalny litraż to moim zdaniem 45l.
Racja, Bojownik lubi sobie popływać.
Mój bojownik z dwiema dziewczynami mieszka w akwarium 300l gdzie ma dużo roślin, korzeni i wygląda na bardzo szczęśliwego. To jest strasznie ciekawska rybka i zwiedza każdy zakamarek.
Sierstek
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2019 14:16
Lokalizacja: Siemonia

Post autor: Sierstek »

Kurczę, przeraża mnie to, że w sklepach nikt o tym nie wspomina (litraż).
O tym że nie powinny być w kuli mówią ale żeby większe akwarium zaproponować to już nie.
pimowo pisze:gdzie ma dużo roślin, korzeni
Specjalne korzenie kupujesz?
Mateusz 4321
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2019 14:36
Lokalizacja: woj.Opolskie

Post autor: Mateusz 4321 »

Sierstek pisze:Kurczę, przeraża mnie to, że w sklepach nikt o tym nie wspomina (litraż).
O tym że nie powinny być w kuli mówią ale żeby większe akwarium zaproponować to już nie.
pimowo pisze:gdzie ma dużo roślin, korzeni
Specjalne korzenie kupujesz?
Niezależnie skąd ma się korzeń,trzeba go odpowiednio spreparować.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Sierstek pisze:Kurczę, przeraża mnie to, że w sklepach nikt o tym nie wspomina (litraż)
Sklepy są po to aby sprzedawać, a nie doradzać - oni mają w nosie los żyjątek, ważny jest zysk.
Sierstek pisze:O tym że nie powinny być w kuli mówią ale żeby większe akwarium zaproponować to już nie.
To i tak trafiłeś na dobry sklep, że poinformował Cię iż kula jest "zła"
Sierstek pisze:Specjalne korzenie kupujesz?
Nie, mój korzeń został znaleziony na wsi u teściów - link do akwarium w podpisie "300l-ogólne" (dawno nie aktualizowany temat)
Mateusz 4321 pisze:Niezależnie skąd ma się korzeń,trzeba go odpowiednio spreparować.
Dokładnie tak, tu na forum już było trochę tematów gdzie ludzie piszą co i jak.
ODPOWIEDZ