Nowe akwarium, rośliny in vitro

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Furyan
Posty: 51
Rejestracja: 21 lip 2019 14:45

Nowe akwarium, rośliny in vitro

Post autor: Furyan »

Witam , właśnie założyłem nowy baniak ( pracuje od 5 dni ) na roślinkach invitro - wszystkie mało wymagające do akwa LT. Czy mam dodatkowo je czymś nawozić ? Akwarium to LT na ziemi ogrodowej i drobnym żwirku. Póki co używam światła sztucznego przez 9 godzin dziennie, testy NO2, NO3, NO4 wyszły mi zero, tak to wygląda:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d03fba7a3585d14e

Temat wydzieliłam z innej dyskusji. MOD BARA
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Czesc

Wypadaloby miec juz ogarniete parametry wody, swiatlo i ewentualnie CO2. Ja niegdy nie mialem problemów z roslinami in-vitro bo zawsze startowaly w zbalansowanym zbiorniku i nie musialy sie za bardzo stresowac. Jesli mnie pamiec nie myli to tego typu rosliny startuja swoje zycie w bardzo dobrych warunkach i takie powinnismy im zapewnic po kupnie i transferze do nowego akwarium.
Furyan
Posty: 51
Rejestracja: 21 lip 2019 14:45

Post autor: Furyan »

pH mam 7.2, sprawdziłem kropelkowo i NO2 NO 3 NO4 wszystko jest na zero po 5 dniach zalania akwarium czy to znaczy że moge już wpuscic kilka rybek ? Skoro nie ma azotanów i amoniaku to nie oznacza że rośliny je pobierają i teraz mają "za mało" ? . Swiatło jest oryginalne są to dwie świetlówki ledowe moc pierwszej 23W - 6500K , druga 23W - 9000K. Czy takie światło wystarczy na rośliny do LowTech ? Nie wiem jak sprawdzić inne elementy jak fosfor magnez itd, wyczytałem że rośliny w nowym akwarium potrzebują czasu na klimatyzację i że część się nie przyjmie to norma, nie które widać że nabierają ładnych kolorów a inne marnieją i odpadają im listki.
ODPOWIEDZ