Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Problem z NH3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Woda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karamba90

PostWysłany: 11 Sie 2019 15:26    Temat postu: Problem z NH3 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Moje akwarium zalane na początku lipca. W zeszłym roku kupiłem walizkę zoolek Aquaset 1. Od jakiegoś czasu moje parametry są trochę dziwne. Otóż
pH 7,2
GH 11
KH 5
NO2 0,025
NO3 10
Uwaga od początku NH3 1mg na litr
Co dziwne cały czas nie jest wyższy ani niższy NO2 miało skoki aż spadło do zera teraz podskoczyło na taką wartość jak wyżej bo wpuściłem 5 rybek i kilka ślimaków z mniejszego akwa. Ryby odziwo mają się świetnie pływają jak gdyby nigdy nic. Czy możliwe że testy są do kitu? Dodam jeszcze że na 3 odczynniku nh3 przy dziubku jak się odkręca jest zaschnięty biały proszek..
Dodam jeszcze że bakterie leje w nadmiernej ilości
Azoo NitriPro NitraAct
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goldi_

PostWysłany: 11 Sie 2019 16:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

karamba90 napisał:
Dodam jeszcze że bakterie leje w nadmiernej ilości

Azoo NitriPro NitraAct

czyli lejesz systematycznie amoniak więc wszystko jasne.

Jeśli nie masz jakiegoś sensownego złoża biologicznego to możesz to sobie lać litrami .
Te preparaty są bardzo fajne ale należy używać tylko na starcie akwarium i w żadnym wypadku nie przedawkowywać.
Wspominasz o działającym drugim akwarium więc zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zamiana filtrów lub formowanie nowego przez instalację na kilka dni w działającym akwarium .

itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Woda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: