Czy można przechować mokry korzeń?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gosiaciszak
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2018 21:40

Czy można przechować mokry korzeń?

Post autor: gosiaciszak »

Witam wszystkich,
Moje akwarium zarosło trochę roślinami i jestem zmuszona wyjąć dość spory korzeń który zajmuje trochę miejsca. Nie chce się go pozbywać bo planuje użyć go do większego akwarium które planuje za jakiś czas kupić (parę miesięcy). Zastanawiałam się czy jest możliwość przechowania jakos takiego mokrego korzenia żeby mocno nie wysechł i żebym nie musiała potem zatapiac go parę miesięcy jak to było za pierwszym razem. Czy zamykając go szczelnie w worku nie spleśnieje? Próbował ktoś?
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Re: Czy można przechować mokry korzeń?

Post autor: wężowakolumna »

gosiaciszak pisze:Witam wszystkich,
Moje akwarium zarosło trochę roślinami i jestem zmuszona wyjąć dość spory korzeń który zajmuje trochę miejsca. Nie chce się go pozbywać bo planuje użyć go do większego akwarium które planuje za jakiś czas kupić (parę miesięcy). Zastanawiałam się czy jest możliwość przechowania jakos takiego mokrego korzenia żeby mocno nie wysechł i żebym nie musiała potem zatapiac go parę miesięcy jak to było za pierwszym razem. Czy zamykając go szczelnie w worku nie spleśnieje? Próbował ktoś?
A nie lepiej wrzucić go do wiadra z wodą? W worku raczej zapleśnieje.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2019 20:17 przez wężowakolumna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

W wiadrze z wodą i należy pamiętać o okresowej wymianie tej wody. W folii spleśnieje.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
gosiaciszak
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2018 21:40

Post autor: gosiaciszak »

Dziękuję za odpowiedź :-) też właśnie wydawało mi się że w worku to spleśnieje. To poszukam jakiegoś wielkiego wiadra lub gara i korzeń poczeka na większe mieszkanko :-)
ODPOWIEDZ