Zbiornik 25L+ i cichy sprzęt do niego.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
djmati
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2019 9:14

Zbiornik 25L+ i cichy sprzęt do niego.

Post autor: djmati »

Witam
W planach jest akwarium z jednym bojownikiem syjamskim. Akwarium oczywiście będzie odpowiednio przygotowane tak jak trzeba lecz nie wiem co ze sprzętem. Pokój w którym będzie nie jest duży 2x3 (ma więcej ale nie liczę po przecinku) i potrzebuję cichy sprzęt a najlepiej bezgłośny bo o ile w ciągu dnia to mi to lotto o tyle w nocy będzie przeszkadzać. Nic poza bojownikiem z rybek czy żyjątek nie będzie w akwarium. Będzie sporo roślinek... nie wiem czy filtr jest głośny czy nie więc pytam :)

Jeśli ktoś coś może polecić to był bym wdzięczny...
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Głośny może być tylko filtr. Do 25 możesz wstawić pat mini Aquaela - jest bezgłośny i wystarczy do tego akwarium.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Mateusz 4321
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2019 14:36
Lokalizacja: woj.Opolskie

Re: Zbiornik 25L+ i cichy sprzęt do niego.

Post autor: Mateusz 4321 »

djmati pisze:Witam
W planach jest akwarium z jednym bojownikiem syjamskim. Akwarium oczywiście będzie odpowiednio przygotowane tak jak trzeba lecz nie wiem co ze sprzętem. Pokój w którym będzie nie jest duży 2x3 (ma więcej ale nie liczę po przecinku) i potrzebuję cichy sprzęt a najlepiej bezgłośny bo o ile w ciągu dnia to mi to lotto o tyle w nocy będzie przeszkadzać. Nic poza bojownikiem z rybek czy żyjątek nie będzie w akwarium. Będzie sporo roślinek... nie wiem czy filtr jest głośny czy nie więc pytam :)

Jeśli ktoś coś może polecić to był bym wdzięczny...
Ja w swoim akwarium 25 litrów mam filtr pat mini.Jest on bezgłośny,chyba że się włączy napowietrzanie.Jeszcze musisz dokupić grzałkę 25W z termostatem.
Pozdrawiam Mateusz
djmati
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2019 9:14

Post autor: djmati »

A do ilu L ten filtr da radę?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

specyfikacja "mówi" 10~120l, więc do koło 60l max bym spróbował zależnie od wystroju i obsady
djmati
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2019 9:14

Post autor: djmati »

MarJan pisze:specyfikacja "mówi" 10~120l, więc do koło 60l max bym spróbował zależnie od wystroju i obsady
A to fajno, bo właśnie około 50L myślałem zakupić. Dzięki
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

djmati mam ten filterek. Moim zdaniem to się nie nadaje do niczego większego niż 30l. Jedyne medium filtracyjne to mała gąbeczka.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
djmati
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2019 9:14

Post autor: djmati »

Neurochirurg pisze:djmati mam ten filterek. Moim zdaniem to się nie nadaje do niczego większego niż 30l. Jedyne medium filtracyjne to mała gąbeczka.
To co byś do 50L polecał?? W sumie nie zdecydowałem czy 25/30 czy 50, na tą chwilę zbieram info aby móc coś wybrać.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Aquael Turbo 500
ODPOWIEDZ