Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[50l] Zakładanie akwarium - kostka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Akwarystyka słodkowodna -> Obsady akwarium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bishop_Locke

PostWysłany: 11 Wrz 2019 10:03    Temat postu: [50l] Zakładanie akwarium - kostka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,

Planuję założenie akwarium typu kostka.
Chciałbym spróbować złożyć sobie samodzielnie zestaw podobny do ShrimpSetDuo Aquaela, czyli

- zbiornik ze szkła optiwhite - 35x35x40 (lub 35x35x35, bo o wys 40 nie widziałem ofert)
- jaki filtr do tego? Widziałem np takie z lampą UV i skimmerem (np. JENECA XP-U6) - warto coś tego typu kupić?
- jaka lampka LED? Widziałem takie co mają np dodatkowe diody do nocnego oświetlenia (np. JENECA D-5) - warto?
- do tego oczywiście pozostałe potrzebne rzeczy typu grzałka, termometr, itd.

Korzeń + kamień lub kilka + dwukolorowe podłoże (czarne + jasne) - raczej bardziej zarośnięte (ale najlepiej bez potrzeby dozoowania CO2)
Jakie rośliny, mchy mógłbym umieścić w zbiorniku?
O jakiej obsadzie mogę myśleć do takiego zbiornika?
- krewetek raczej bym nie chciał
- bojowonik + ewentualnie coś, czy już będzie za dużo
- neony, czy jednak za mały litraż (jeśli tak to ile szt)
- a może jest szansa na jakieś małe rybki, ale tak, żeby chociaż ze 2 gatunki były

Proszę o porady, każda będzie cenna.

Marzy mi się coś w podobnym stylu:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grzesi3k

PostWysłany: 11 Wrz 2019 10:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz miec zarosniete jak tam, to CO2 musisz miec (na zdjeciu nawet widac wystajace Ruth) i lampe konkretna. Zobacz chihiros a301, wersja plus mocniejsza, albo rgb30 DLA podkreslenia kolorowe. Dobra cena do mocy. Poczytaj forum jest sporo tematow. Pozdro.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Obsady akwarium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: