Kto podjada rośliny???

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
perfect00stranger
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2019 17:12

Kto podjada rośliny???

Post autor: perfect00stranger »

Witam serdecznie. Proszę pomóżcie mi w zidentyfikowaniu zwierzątka podjadającego liście na moich niektórych roślinach. Moja obsada to: Kirysek panda, Kirysek spiżowy, Kirysek czarny, Kirys pigmej, Kirysek Pręgooki, Zbrojnik lamparci, Cierniooczek długonosy, Żaglowiec Skalar, Danio pręgowany, Danio luminous, Welon (złota rybka), Razbora klinowa, Molinezja ostrousta, Molinezja balonowa, Gurami mozaikowy, Neon czerwony, Mieczyk Hellera, Brzanka rekinia, Żałobniczka zwyczajna, Grubowarg syjamski (kosiarka), Otosek przyujściowy, Ślimak Military Helmet, Ślimak Zebra, Ślimak Ampularia, Krewetka filtrująca (oczywiście w odpowiednich ilościach).
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Niezła zupa rybna xD

Welon.

Proszę bardzo.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To jakiś żart i prowokacja, czy wymieniasz obsadę kilku akwariów o litrażach powyżej 300l?

Wymienone przez Ciebie ryby maja kompletnie odmienne wymagania co do parametrów wody i nie należy ich trzymać razem.

A rośliny pewnie podjada welon.

Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie opisałeś.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
perfect00stranger
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2019 17:12

Post autor: perfect00stranger »

Kurcze, na innym forum też mi powiedzieli, że welon (zwłaszcza że ta złota rybka jest już większa), ale myślałem że to może zbrojnik, bo on jest już większy i starszy, a im starsze to podobno glonów już nie jedzą i biorą się za rośliny. Tak słyszałem. Ale czy to prawda?
perfect00stranger
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2019 17:12

Post autor: perfect00stranger »

Nie, to jest moje jedno akwarium i ryby fantastycznie się w nim czują od lat. Jedyny problem mam z zielenicami punktowymi, który już staram się eliminować i właśnie z tymi poobgryzanymi liśćmi.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Ampularie też interesują się roślinami.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ