Rozmnażanie w 30l

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Qbas
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Sądze że jeszcze jedną fajną rzeczą przy 30l akwa jest fakt że w razie chęci zmiany parametrów wody ( na bardziej miękką) można posiłkowac sie wodą zdemineralizowaną kupioną w sklepie . Swego czasu 5 litrowy baniaczek starczał mi na miesiąc. :-)
Szacuneczek Qbas
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No jasne, można jak najbardziej posiłkować się zdemineralizowaną, choć nie każda równa sobie...trzeb by było zwrócić uwage na ilośc zawartości jonów wapnia w takiej wodzie. Zbyt duże ich stężenie bedzie niekorzystnie wpływac na parametry wody...a i może i nawet na jej sam wygląd (po reakcji z CO2 z wody). Mam tu na myśli klarowność. Ale zasadniczo, jak najbardziej pomysł moim skromnym zdaniem również trafny. Choć to już bardziej dla podtrzymania wody, bo niestety ta demineralizowana chyba już jakąś twardość mierzalną na pewno ma.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zielonyjezus »

ja wzialem "destylowana" z elektrocieplowni i twardosc mi wyszla okolo 2-3*. pytanie jak zmiekczysz szybko i TANIO wode z 34* (taka mam w kranie) do gora 7*? kationit nie wyrabia:) co prawda mam go malo + torf ale daje to srednie wyniki. gotowanie tez niewiele. a do cieplowni juz mnie nie chca wpuszczac:)
ODPOWIEDZ