Paski tetra.

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Paski tetra.

Post autor: Andrzej 1982 »

Witam zakupiłem paski tropical z ciekawości i myślę że nawet dobry wynik. Może ktoś korzysta z takich? Pozdrawiam.
Obrazek Nie wiem czy wielkość zdjęcia które wkleiłem jest dobra ale to moje początki.
Andrzej1982
gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

Post autor: gienq »

Masz twardą i zasadową wodę, może wymagać korekty zależnie od planowanej obsady.

Drugi kwadrat od prawej to NO2, u mnie jest zupełnie biały a u Ciebie trochę przebija się róż, albo to kwestia jakości zdjęcia, oświetlenia. Ale ponieważ masz NO3 niezerowe, to coś z biologii działa.
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

gienq pisze:Masz twardą i zasadową wodę, może wymagać korekty zależnie od planowanej obsady.

Drugi kwadrat od prawej to NO2, u mnie jest zupełnie biały a u Ciebie trochę przebija się róż, albo to kwestia jakości zdjęcia, oświetlenia. Ale ponieważ masz NO3 niezerowe, to coś z biologii działa.

Taki wynik z moich wodociągów "238 mg/l CaCO3 (2,38 mmol/l )(pH 7,2)" nigdy tego nie sprawdzałem i nie wiem czy coś robić z tą wodą? Akwarium na takiej wodzie mam już ponad 2 lata. Może ktoś coś doradzi? Pozdrawiam.
Andrzej1982
gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

Post autor: gienq »

238 mg CaCO3 daje około 13 stopni niemieckich KH. Po prostu pytanie jakie ryby tam trzymasz lub chcesz trzymać.

Gdyby się okazało, że chcesz trzymać neony, pielęgniczki południowoamerykańskie itp., to będziesz musiał zmiękczyć wodę przez rozcieńczenie wody z kranu wodą demineralizowaną z baniek 5/10 litrów lub z filtra odwróconej osmozy.

Ja przy 125 litrach jadę na bańkach wody z Auchana, ale szczerze wolałbym mieć filtr RO w domu i w sobotę sobie wyprodukować zamiast jechać do marketu i targać 15 litrów.
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

gienq pisze:238 mg CaCO3 daje około 13 stopni niemieckich KH. Po prostu pytanie jakie ryby tam trzymasz lub chcesz trzymać.

Gdyby się okazało, że chcesz trzymać neony, pielęgniczki południowoamerykańskie itp., to będziesz musiał zmiękczyć wodę przez rozcieńczenie wody z kranu wodą demineralizowaną z baniek 5/10 litrów lub z filtra odwróconej osmozy.

Ja przy 125 litrach jadę na bańkach wody z Auchana, ale szczerze wolałbym mieć filtr RO w domu i w sobotę sobie wyprodukować zamiast jechać do marketu i targać 15 litrów.
Mam gupiki(8szt), danio(5szt) różowe, kiryski(3szt), otoski(4szt), krewetki(2szt) . Po za tym helenki(7szt), helmet(3szt).
Andrzej1982
ODPOWIEDZ