Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Jakie podłoże dla krewetek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Krewetki i inne stworzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AaDd2001

PostWysłany: 01 Paź 2019 20:01    Temat postu: Jakie podłoże dla krewetek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakie podłoże dla krewetek polecacie?

Słyszeliście o takim podłożu ~~ Podłoże dla krewetek Benibachi Black Soil POWDER FULVIC? Co o nim myślicie?

Co oprócz samego podłoża trzeba jeszcze kupić, zakładając że chciałbym mieć kilka roślin? ~~~!substraty nawozowe, nawozy i dodatki do podłoża~~~

Czy mogę mieć same podłożę i dodawać kulki gliniano-torfowe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mirukan

PostWysłany: 01 Paź 2019 20:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AaDd2001 napisał:
Czy mogę mieć same podłożę i dodawać kulki gliniano-torfowe?

Możesz mieć piach lub żwirek i dodawać kulki ! Very Happy

grzesi3k

PostWysłany: 01 Paź 2019 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ba! jak nawet jeden kolega ostatnio pokazał, możesz nawet na żelkach lecieć Wink

PostWysłany: 02 Paź 2019 22:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też te żelki widziałem Smile
Powrót do góry
Nekro

PostWysłany: 03 Paź 2019 13:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprecyzuj jeszcze jakie krewetki masz na myśli. Jeśli Neocardiny to może być zwykły piasek, żwirek. Jeśli natomiast chciałbyś krewetki z rodzaju cardina (zwłaszcza te bardziej "wypasione" np. wysokie gradacje crystali) , to najbezpieczniej kupić podłoże aktywne. Co do nawozów - to trzeba ostrożnie. Wszystkie krewetki są wrażliwe na związki miedzi oraz azotany (które często występują w nawozach). Ja w zbiornikach z krewetkami mam same mało wymagające rośliny, które rosną bez nawozów. Moim ulubionym echinodorusom (E. Frank Stoffels), daję jedynie pod korzenie kulki JBL (są bez miedzi i związków azotu).
Powrót do góry
AaDd2001

PostWysłany: 03 Paź 2019 19:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cholera Sad szkoda że wcześniej nie zapytałem o te podłoże bo kupiłem z firmy AZOO nawozy. Jeden to węgiel w płynie Carbon Plus, a drugi to Plant Premium jeden nawóz do wszystkich roślin.

Czy chociaż węgiel mogę stosować?
Powrót do góry
Nekro

PostWysłany: 03 Paź 2019 19:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten "płynny węgiel", kiedyś stosowałem przy krewetkach z rodzaju neocardina i nic im nie było. A co do nawozo - sprawdź czy ma miedź w składzie. Jeśli ma, to ja bym nie ryzykował. Jeśli nie - to możesz w małych ilościach wprowadzić ( powiedzmy na początek 1/4 dawki zalecanej na litraż Twojego akwarium). A te krewetki to jakie planujesz?
Powrót do góry
Nekro

PostWysłany: 03 Paź 2019 20:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W międzyczasie sprawdziłem że ten nawóz ma miedź, i ja bym nie zaryzykował stosowania go w swoich akwariach w których mam krewetki. Powiem szczerze, że nie testowałem jak bardzo wrażliwe są krewetki na miedź, ale w wielu opisach zwracana jest na to uwaga. Dla tego w krewetkariach zwykle stosuje się mało wymagające rośliny typu mchy, wątrobowce, microsorium.
Powrót do góry
AaDd2001

PostWysłany: 03 Paź 2019 20:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wytrzymałe gatunki krewetek, mało wymagające.

Nekro, podpowiedz jakimi to gatunkami krewetek powiniennem się zainteresować?
Powrót do góry
pimowo

PostWysłany: 03 Paź 2019 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@AaDd2001, zobacz: Neocaridina (np. Red Cherry) Amano, Filtrująca
Powrót do góry
Nekro

PostWysłany: 04 Paź 2019 7:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak podpowiedział pimowo - krewetki z rodzaju neocardina. I tu masz do wyboru game kolorów: czerwone (red cherry, bloody marry, sakura red), niebieskie (blue velvet, blue rill), zielone (green jade - ale tu trudno o ładnie wybarwione i trzymające barwę w następnych pokoleniach), zółte (Yellow), czarne (black rose), brązowe (schoko). Jeśli już zdecydujesz się na jakiś kolor, to jeden, bo krzyżują się między sobą dając potomstwo o zwykle mało atrakcyjnym ubarwieniu. Jeśli już chciałbyś urozmaicić kolorystykę krewetek w akwarium, to każdy z tych kolorów możesz połączyć z jasno zieloną krewetką Babaulti var green. One też nie są zbyt wymagające i nie krzyżują się z neocardinami. Jedynie ich kolor jest mało intensywny. Ale za to nie wymagają selekcji, bo jest to krewetka występująca dziko w takiej formie barwnej. Pomyśl, czy akwarium będzie w tonacji ciemnej, wtedy wybierz jasne krewetki czy akwarium utrzymasz w jasnej tonacji, wtedy ciemne krewetki będą ładnie się prezentować.
Powrót do góry
AaDd2001

PostWysłany: 04 Paź 2019 15:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK, dziękuję za informacje.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Krewetki i inne stworzenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: