Wymiana aktywne na piach

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Anonim44
Posty: 11
Rejestracja: 18 cze 2019 18:10

Wymiana aktywne na piach

Post autor: Anonim44 »

Cześć!
Mam problem, bo tak się składa, że ojciec z 300l akwarium użyczył mi do mojego malutkiego pseudo-akwa swojego podłoża aktywnego, a ja mam tu tylko jedną nędzną roślinkę! Glony się posiłkują na całość, a ja to bym tylko siedział i skrobał ze ścian. :cry:
Koncept mam prosty, taki jak w temacie: aktywne do kosza, a wyspać piachem. Piszę, bo może ktoś wie, czy to bardzo negatywnie wpłynie na stan akwarium? Mogę je na spokoju unieść i wyspać zawartość, więc problemy typu "gdzie dać wodę, jak wyjąć granulat" się mnie nie imają. Ja sobie coś tam czytam o tym i jak narazie to wygląda na to, że nie ma przeszkód. Ale wolę się jeszcze upewnić. Czekam na porady :D
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Cześć.
Mam piach i sam piach nie wpływa jakoś negatywnie tylko trzeba pamiętać, że zmiana podłoża wpłynie na akwarium. Lepiej poszukać grubszego piachu, są do wyboru w marketach budowlanych (piach do piaskownic z atestem) lub ogrodniczych (piach rzeczny ZEW). Nie są to drogie rzeczy i warto tego poszukać zamiast pyłów.
Czyli wymieniając podłoże będzie zapewne tak, jakby akwarium było świeżo zalane i zanim dojrzeje wszystko się może zdarzyć.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ