Głośny Pat Mini

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Głośny Pat Mini

Post autor: AaDd2001 »

Dnia 30.09.2019 zrobiłem zakupy. Kupiłem między innymi filtr Pat Mini AquaEl-a. Włączyłem go na sucho ( nie mam jeszcze zalanego zbiornika czekam na rośliny ). Ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem że filtr o którym mowa głośno chodzi.

Chciałem się spytać. Czy to jest taki urok tego filtra? Po prostu czy jest to jakby cecha tego produktu i należy się z tym pogodzić? Czy reklamować produkt?

Nie chodzi mi o rezonans tylko odgłos taki jakby plastik tarł o plastik.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Co masz na myśli pisząc ,że włączyłeś go na sucho?Nie posiadasz zalanego zbiornika wiec filtr nie był w wodzie?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Mam nadzieję, że filtr włączyłeś w wodzie i wcześniej go odpowietrzyleś?
Jeżeli nie, to zrób to prawidłowo pod wodą, o ile jeszcze nie uszkodzilesś mechanizmu filtra, który nigdy nie powinien być uruchamiany "na sucho'".
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Zastanawiam się skąd ludzie mają takie pomysły... odpal auto bez oleju i powiedz czy cicho pracuje :)

Filtr akwariowy musi być zanurzony w wodzie ponieważ woda działa jako "smarowidło" i chłodzenie dla filtra.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Nie sądzę, żeby kolega uruchomił go gdzie indziej niż w wodzie. Pewnie zrobił test w wiadrze albo coś podobnego, stąd określenie "na sucho", mam nadzieję :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Post autor: AaDd2001 »

No tak jestem imbecylem :roll:

Po prostu włączyłem filtr na sucho nie zanurzając go w ogóle w wodzie. Filtr działał maksymalnie z 10-15 sekund. Po czym go wyłączyłem z sieci. To co wpadło mi w ucho to jego głośna praca. Z tego co się orientuję to powinienem odpalić go w wodzie. Jutro go odpalę teraz jest późna godzina [ 23:41 ] i nie chce mi się bawić z filtrem. Jutro napisze co i jak po włożeniu go do wody.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

AaDd2001 pisze:Po prostu włączyłem filtr na sucho nie zanurzając go w ogóle w wodzie.
Ehhh, jednak :) W takich warunkach każdy filtr będzie głośny :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Post autor: AaDd2001 »

Filtr jednak działa na całe szczęście cicho w wodzie. Temat do zamknięcia
Zablokowany