Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Głośny Pat Mini

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AaDd2001

PostWysłany: 08 Paź 2019 20:11    Temat postu: Głośny Pat Mini Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dnia 30.09.2019 zrobiłem zakupy. Kupiłem między innymi filtr Pat Mini AquaEl-a. Włączyłem go na sucho ( nie mam jeszcze zalanego zbiornika czekam na rośliny ). Ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem że filtr o którym mowa głośno chodzi.

Chciałem się spytać. Czy to jest taki urok tego filtra? Po prostu czy jest to jakby cecha tego produktu i należy się z tym pogodzić? Czy reklamować produkt?

Nie chodzi mi o rezonans tylko odgłos taki jakby plastik tarł o plastik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojtass9
Moderator
Moderator

PostWysłany: 08 Paź 2019 20:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co masz na myśli pisząc ,że włączyłeś go na sucho?Nie posiadasz zalanego zbiornika wiec filtr nie był w wodzie?
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 08 Paź 2019 20:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że filtr włączyłeś w wodzie i wcześniej go odpowietrzyleś?
Jeżeli nie, to zrób to prawidłowo pod wodą, o ile jeszcze nie uszkodzilesś mechanizmu filtra, który nigdy nie powinien być uruchamiany "na sucho'".

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
pimowo

PostWysłany: 08 Paź 2019 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się skąd ludzie mają takie pomysły... odpal auto bez oleju i powiedz czy cicho pracuje Smile

Filtr akwariowy musi być zanurzony w wodzie ponieważ woda działa jako "smarowidło" i chłodzenie dla filtra.

Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 08 Paź 2019 22:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę, żeby kolega uruchomił go gdzie indziej niż w wodzie. Pewnie zrobił test w wiadrze albo coś podobnego, stąd określenie "na sucho", mam nadzieję Smile
Powrót do góry
AaDd2001

PostWysłany: 08 Paź 2019 22:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak jestem imbecylem Rolling Eyes

Po prostu włączyłem filtr na sucho nie zanurzając go w ogóle w wodzie. Filtr działał maksymalnie z 10-15 sekund. Po czym go wyłączyłem z sieci. To co wpadło mi w ucho to jego głośna praca. Z tego co się orientuję to powinienem odpalić go w wodzie. Jutro go odpalę teraz jest późna godzina [ 23:41 ] i nie chce mi się bawić z filtrem. Jutro napisze co i jak po włożeniu go do wody.
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 08 Paź 2019 22:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AaDd2001 napisał:
Po prostu włączyłem filtr na sucho nie zanurzając go w ogóle w wodzie.
Ehhh, jednak Smile W takich warunkach każdy filtr będzie głośny Smile
Powrót do góry
AaDd2001

PostWysłany: 09 Paź 2019 12:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Filtr jednak działa na całe szczęście cicho w wodzie. Temat do zamknięcia
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: