Zbrojnik złoty - padł

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
BorysOsp
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2019 16:58
Lokalizacja: Bojano

Zbrojnik złoty - padł

Post autor: BorysOsp »

Witajcie, jestem całkowicie świeży w akwarystyce. Posiadam małe akwarium 25 litrów woda temp. 28 st., co dwa tygodnie wymiana około 20 % wody, ryby : Kiriski - 4 szt. Molinezje - 2 szt + około 20 młodych. Ślimak - 1 szt. Helenki - 2 szt, Kosiarki - 2 szt Krewetki - 10 szt. I masę niechcianych ślimaków. Parametrów wody nie znam nie mam żadnych testów, planuje zakup. Dzisiaj znalazłem zbrojnik w stanie jak na zdjęciu. PS. Dwa dni temu zmętniała woda więc dodałem błękitu. Może ktoś mi pomoże i stwierdzić co się dzieje.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

To się dzieje.
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ryby oddaj nim je zamęczysz. Akwarium wymyj, wysusz i zanieś do piwnicy.

Potem poczytaj http://www.akwaforum.pl/mapa.php
I poczytaj o wymaganiach gatunków ryb, jakie chcesz trzymać. Zacznij od nabywania wiedzy, a nie od eksperymentowania na żywych i czujących stworzeniach.

Masz za male akwarium na trzymanie jakichkolwiek ryb, mieszasz gatunki o kompletnie odmiennych wymaganiach do co parametrów wody. Po prostu ryby w tej chwili trują się swoimi wydalinami i będą umierać - wysadzasz im narządy wewnętrzne.
Zlikwiduj to co masz w tej chwili jak najszybciej, a do momentu likwidacji tego "akwarium" podmieniaj codziennie 50% wody. Inaczej ryby nie przeżyją do momentu oddania.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
BorysOsp
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2019 16:58
Lokalizacja: Bojano

Zbrojnik złoty - padł

Post autor: BorysOsp »

Dziękuję za odpowiedź, myślałem że wiedza ludzi w sklepie akwarystyczny i to co przeczytałem w internecie jest wystarczająca. Okazuje się jednak że nie, jutro kupię większe akwarium i zostawię rybki, które mają te same wymagania co do wody, resztę oddam. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam forumowiczów.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Spoko, pamiętaj że sprzedawca ma za zadanie sprzedać, a nie doradzić ;) Naprawdę na palcach jednej ręki moge policzyć etycznych sprzedawców.
ODPOWIEDZ