Pomocy

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Aleksandra0111
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2019 20:04

Pomocy

Post autor: Aleksandra0111 »

Cześć zwracam się do was z prośbą. Otóż moją rybkę wzięła jakąś choroba. Ona żyje tylko w niektórych momentach przekręca się na bok. Przeszukałam cały internet jednak do końca nie wiem co jej jest. Proszę o szybką pomoc, ponieważ chciałabym żeby jednak ona przeżyła. Przesyłam zdjęcie.


https://zapodaj.net/e01329090af28.jpg.html
Tutaj jest zdjęcie


nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

przecież ona ubytek kawała mięcha w ogonie :shock: coś ją pożarło? ja bym zabił tę rybkę
Aleksandra0111
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2019 20:04

Post autor: Aleksandra0111 »

No właśnie wątpie żeby coś ją pozarlo, mamy gupiki i molinezje, więc wątpie.
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Nie będzie to czasem pleśniawka? Może mi się wydaje ale tak bym obstawiał.

Ps . Postąpiłbym tak jak napisał MarJan.
Andrzej1982
Aleksandra0111
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2019 20:04

Post autor: Aleksandra0111 »

A jeżeli to choroba to podjąć całe akwarium dezynfekcji? Aktualnie rodzą się małe gupiki a nie chce aby one też były chore.
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Może ktoś się jeszcze wypowie na temat tej choroby. Nie jestem pewny na 100 % że to jest pleśniawka. Jeżeli by to była ta choroba to wkleje ciekawy temat jak leczyć akwarium i ryby.
Andrzej1982
Aleksandra0111
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2019 20:04

Post autor: Aleksandra0111 »

Dopowiem jeszcze że przed tym zdarzeniem zdechło mi 6 neonków i jedna samiczka w czasie porodu. W ciągu 3 dni. Może to oznacza po prostu za dużo rybek. Aktualnie w akwarium są:
- 4 molinezje
- 8 dorosłych gupików
- na razie 5 małych gupików w kotniku i oczekuje na resztę
- 2 glonojady

Teraz przyglądając się rybkom zauważyłam u jednej postrzępiony ogon, gdzie wcześniej takiego nie miała.

nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam, MOD BARA
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Musisz napisać trochę więcej o tym akwarium, pojemność, parametry, podłoże itd. Napewno ktoś pomoże. Jeżeli to jest pleśniawka to nie jest to bardzo groźna choroba. Tylko że nie ma pewności czy to jest to.
Andrzej1982
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podaj informacje o akwarium zgodnie z Regulaminem Działu Choroby, bo na razie nic nie wiemy, więc nie można pomóc.

Jedynie co rzuciło mi się w oczy to informacja o łączeniu neonów *wymagają wody miękkiej i kwaśnej) z molinezjami (wymagającymi wody twardej i zasadowej, wręcz słonawej). Tych gatunków ryb nigdy nie powinno się trzymać razem.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Aleksandra0111
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2019 20:04

Post autor: Aleksandra0111 »

Akwarium ma pojemność 30l
Temperatura 26°C
Filtr i napowietrzacz jest z aquael
Jeśli chodzi o podłoże to są to małe kamyki.
Nie za bardzo się znam bo od niecałych dwóch tygodni mam akwarium.
Podeślę zdjęcie jak ono wygląda.
https://zapodaj.net/156f83b2a45e2.jpg.html

Szczerze mówiąc to Pani w zoologicznym doradzała właśnie neony i gupiki do molinezji. Confused


Po raz ostatni proszę: nie pisz posta pod postem! Jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Aleksandra0111 pisze:Akwarium ma pojemność 30l
Temperatura 26°C
Filtr i napowietrzacz jest z aquael
Jeśli chodzi o podłoże to są to małe kamyki.
Nie za bardzo się znam bo od niecałych dwóch tygodni mam akwarium.
Podeślę zdjęcie jak ono wygląda.
https://zapodaj.net/156f83b2a45e2.jpg.html

Akwarium nie nadaje się na trzymanie jakichkolwiek ryb. Niestety te które masz są skazane na śmierć.

Za mały litraż.
Fatalne podłoże.
Brak żywych roślin.
Niedojrzałe akwarium.

Niestety Twoja przygoda z akwarystyką na tym powinna się zakończyć. W tej chwili zabijasz ryby trzymając je w nieprzygotowanym zbiorniku i nie mając pojęcia o ich podstawowych wymaganiach.

Ryby radzę oddać jak najszybciej, a do momentu oddania podmieniaj codziennie około 10l wody ponieważ w tej chwili trujesz ryby ich własnymi wydalinami.

Potem wysusz akwarium odstaw do piwnicy i zacznij czytać o podstawach akwarystyki, o potrzebach ryb, o prawidłowym założeniu i prowadzeniu akwarium słodkowodnego.

Niestety to nie jest zabawa ale ogromna odpowiedzialność.

Wybacz za brutalną prawdę, jaką Ci piszę. Wiem, że dopiero zaczynasz przygodę z akwarystyką, ale niestety robisz to maksymalnie nieumiejętnie i ze szkodą dla ryb.

Pani w zoologicznym jest sprzedawcą, a nie doradcą. Sprzeda Ci wszystko, nawet suma to tego akwarium...
Ostatnio zmieniony 06 lis 2019 22:27 przez BARA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Aleksandra0111
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2019 20:04

Post autor: Aleksandra0111 »

Właśnie chora/ugryziona rybka zdechła. Myślałam o zmianie całej wody w akwarium, jeżeli okazałoby się, że to coś zarażliwego.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przeczytaj jeszcze raz mój post i oddaj wszystkie ryby, ponieważ skazujesz je na śmierć.
Podmień natychmiast około 10 l wody. Nigdy nie wymienia się całej!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Bara napisała co musisz zrobić... niestety ale tak jest. 😥
Andrzej1982
ODPOWIEDZ