Giną rybki.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Slavko
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2019 10:42

Giną rybki.

Post autor: Slavko »

Witam. Ostatnio zauważyłem że giną mi rybki. Tydzień temu Danio pręgowane tak jakby obżarte leżało na dnie. Teraz kolejne Danio, tym razem rozszarpane na kawałki. Co ciekawe to drugie to było dość duże i bardzo żywotne (samiczka). Mam w akwarium jeszcze gupiki (2), neonki (4), tetry color (2), kirysa i glonojada około 8 cm. Czy to możliwe że Glonojad a nocy atakuje Danio? Akwarium 60l. Poza tym z rana wszystkie rybki były wystraszone i pochowane pomiędzy roślinami. A może Kirys wariuje ??


Zakładaj proszę własne tematy, ponieważ trudno będzie w jednym temacie prowadzić dwie dyskusje.
Temat wydzieliłem z dyskusji innego Autora.
MOD krzych_100
100%amator
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2019 17:23

Post autor: 100%amator »

Obstawiałbym tetry. Kiedyś na innym forum czytałem o podobnym przypadku tylko, że wtedy to Tetry czarne (żałobniczki) "mordowały" resztę obsady.
Jaruga
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2020 15:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Giną rybki.

Post autor: Jaruga »

Slavko pisze: A może Kirys wariuje ??

MOD krzych_100[/color]
Jeśli masz na myśli kiryśnika to jak najbardziej jest to możliwe że próbuje pożreć śpiące rybki. Miałem takie przypadki w przeszłości
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jeżeli masz kiryśnika lub kirysa (nie kiryska) to dla niego Twoje akwarium jest mocno za małe. Te ryby rosną dosyć duże i wymagają litrażu od 200l wzwyż.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ