Przyklejanie roślin

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kakao
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2019 16:18

Przyklejanie roślin

Post autor: kakao »

Witam.
Zastanawiam się nad sposobem umocowania roślin do podłoża i zastanawiam sie nad zwykłą... kropelką. Stosował ktoś taki sposób? ^^
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Do podłoża po prostu się wsadza :wink:, do dekoracji przywiązywałem nitką, można użyć żyłki wędkarskiej

klej w sumie możesz spróbować, ale skoro źle działa na ludzka skórę (sprawdzone wielokrotnie) to jak podziała na roślinę?
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Anubiasy, Mikrosoria i mchy mozna kleic klejem kropelka w zelu do kamieni, drewna itd itd. Nic im nie bedzie, 99% akwarystów tak postepuje, wazne zeby nie robic tego pod woda hehe.
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

Ja kleiłem mech do korzenia kropelką w żelu, ale w końcu kiedyś musiałem go przywiązać żyłką bo jak wyjmowałem korzeń, a mech już był konkretnie rozrośnięty to mi cała plecha mchu pierdykneła na podłogę. Poza tym ta kropelka po wyschnięciu i kontakcie z wodą bieleje więc uważaj, aby nie zapaskudzić czegoś bo będzie brzydko wyglądać. Tak czy siak wg. mnie lepszy sposób to żyłka czy zwykła nitka.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Jak ktoś klei klejami akrylowymi (kropelka) to musi jedynie pamiętać o tym, ze zostaje biały ślad. Kleje te wiążą szybciej pod wodą, woda to katalizator. Jest to bardzo popularny i skuteczny sposób mocowania roślin/dekoracji w akwarium.
Patryk458
Posty: 8
Rejestracja: 31 paź 2019 21:31

Post autor: Patryk458 »

Jezeli miał bym Kleic rośliny to jedynie chyba tylko sztuczne ;) a tak na serio to jest mnóstwo innych sposobów podanych wyżej np. niż Klejenie , moze i czasami mniej trwalszych ale napewno mniej inwazyjnych . Jeżeli do podłoża to lepiej może zebys czymś docisnal delikatnie np. Skalka jesli takowa posiadasz w akwa i po kłopocie; )
ODPOWIEDZ