Ślimaki w bezruchu po włożeniu do akwarium

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
enshu
Posty: 77
Rejestracja: 08 lis 2019 13:48

Ślimaki w bezruchu po włożeniu do akwarium

Post autor: enshu »

Witam wszystkich,

Zbiornik szykowany pod krewetki Neocaridina, ma 2 tygodnie, i zaczęło pojawiać się sporo glonów, postanowiłem kupić ślimaki aby trochę ich wszamały. Jak przyniosłem je do domu w słoiku były aktywne i cały czas się po nim przemieszczały, natomiast po włożeniu do zbiornika stało się tak:

1. ślimak zebra, chodził trochę po akwarium, potem siedział w miejscu, w nocy też pochodził trochę, rano widziałem siedzącego na szybie, a chwile potem z niej spadł i leży na skorupie

2. military helmet, wlazł w ciemne miejsce pod filtr, i tak został, nie wiem czy w nocy wyłaził

3. sulawesi, od włożenia do akwarium nawet się nie ruszył, leży ciągle na boku już 2gi dzień


Ślimaki nie są martwe bo jak cokolwiek drgnie przed akwa to się chowają na sekundę do muszli. Wstawiam zdjęcie.

Czemu się tak stało? Czy jest dla nich szansa, czy raczej zmierza to do ich śmierci?

Dziękuję bardzo za pomoc

Zdjęcie:
https://zapodaj.net/6e8c771cda3b5.jpg.html
Awatar użytkownika
enshu
Posty: 77
Rejestracja: 08 lis 2019 13:48

Post autor: enshu »

Ślimaki nadal żyją, tj. zebra czasem wychyla się do połowy na jakiś czas, a potem siedzi całkiem schowana, sulawesi ciągle na boku z całą "głową" na zewnatrz i od czasu do czasu się lekko zwija, lub tak nagle i mocno.

Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak jest? Chciałbym im jakoś pomóc, albo chociaż skrócić męki jeśli nic z tego nie będzie :(
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Daj spokój ślimakom, niech sobie żyją po swojemu...nie wiem jak te ślimaki reaguja na dojrzewające akwarium, wiem jedynie że ampularie nie mają z tym problemu bo mam sprawdzone...ślimak niech sobie w bezruchu siedzi i miesiąc- dopóki nie śmierdzi po wyjęciu z wody jak go powąchasz to na pewno żyje.
Awatar użytkownika
enshu
Posty: 77
Rejestracja: 08 lis 2019 13:48

Post autor: enshu »

W takim razie ich nie ruszam i będę obserwował czy wykonują jakieś ruchy.

Miałem nadzieję że trochę z glonami coś zdziałają, bo zaczyna być sporo nitkowych przy szybie na granicy podłoże/woda, i okrzemków na żwirku(pokryty brązowym nalotem) , no i zielone kropki na szybach, ale ich jeszcze nie jest dużo.

Usunąć ręcznie czy zostawić jak jest?
ODPOWIEDZ